Розпочалась кампанія декларування доходів громадян

kalkulator150Як повідомила завідувач сектору комунікацій Новокаховської ОДПІ ГУ ДФС в Херсонській області Оксана Доля, з 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався.

Зокрема до таких доходів можна віднести:

– доходи від осіб, які не є податковими агентами;

– доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

– дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

– інвестиційний прибуток;

– вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

– іноземні доходи.

Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів тощо.

Особливістю цьогорічної кампанії є те, що минулорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну від 02.10.2015 №859 та зареєстрована у Мін’юсті 26.10.2015 за №1298/27743. Окрім того наказ №859 містить Інструкцію щодо її заповнення.

Слід звернути увагу, що при заповненні нової форми звітності платники  декларуватимуть доходи та розраховуватимуть податкове зобов’язання не лише з податку на доходи фізичних осіб, але й з військового збору.

Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року. Щодо права на податкову знижку, то скористатися ним зможуть громадяни упродовж усього 2016 року.

Також звернула увагу, що подати декларацію можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або в електронному вигляді через інформаційний портал державної фіскальної служби України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

За додатковою інформацією звертатися: м. Нова Каховка, вул.Горького, 11а, Центр обслуговування платників податків Новокаховської ОДПІ, каб.13-17, або за тел. (05549) 4-53-44