Розпочався процес впровадження Громадського бюджету

Останніми роками в Україні формується сильне громадянське суспільство, зросла соціальна активність людей, збільшується кількість людей, які мають бажання долучатись до вирішення проблем суспільства. У жителів з’являються ідеї, як покращити благоустрій територій міста, провести соціальні, культурно-мистецькі, спортивні заходи тощо.

Соціальна активність суспільства вимагає створення дієвих інструментів співпраці та залучення громадськості до вирішення питань життєдіяльності міста. Вдалим світовим досвідом щодо технології залучення громадян до процесу підготовки та прийняття рішень є громадський бюджет (бюджет участі).

Що таке бюджет участі?

Бюджет участі – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Будь-який житель міста зможе подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують за рахунок місцевого бюджету.

Іншими словами, той, хто має ідею, подає проект, мешканці голосують за той проект, який їм найбільше до вподоби, а міська рада реалізує проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рахунок міського бюджету.

З метою впровадження такого демократичного інструменту залучення громадян до використання бюджетних коштів розпорядженням міського голови була створена робоча група, яка буде відповідати за організацію та впровадження бюджету участі, підготовку програми та положення про Громадський бюджет.

Під час першого засідання робочої групи директором КП «Агенція регіонального розвитку» В.Костенюком була проведена презентація на тему: «Громадський бюджет як модель демократичного процесу, яка надає можливість кожному жителю міста брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету».

На другому засіданні робочої групи були презентовані розроблені КП «Агенцією регіонального розвитку» робочі варіанти міської цільової програми «Громадський бюджет (бюджет участі) у м.Нова Каховка» та Положення про громадський бюджет. Під час обговорення членами робочої групи та представниками громадськості були внесені зауваження та запропоновані правки.

Актуальність питання по впровадженню громадського бюджету у місті також була обговорена на засіданні громадської ради, представники якої висловили свої зауваження і пропозиції.

Наразі триває робота над внесенням необхідних змін до робочих варіантів документів, необхідних для впровадження громадського бюджету у місті. Відповідні документи будуть винесені на розгляд міської ради найближчим часом.