Розподіл по-господарському

4 серпня відбулася 13-та позачергова сесія міської ради, якій передувало спільне засідання постійних депутатських комісій. Мова йшла про перерозподіл додаткових кошів, які надійшли до міського бюджету завдяки перевиконанню планових показників. Депутатам було запропоновано направити гроші на вирішення проблем міста.с2За інформацією заступника начальника фінансового управління Марини Шахової за підсумками 7 місяців перевиконання склало 4 млн. 67 тис. 189 грн. Враховуючи звернення головних розпорядників бюджетних коштів щодо вирішення першочергових проблем, було запропоновано збільшити видатки на 3 млн. 632 тис. 873 грн. Під час внесення пропозицій міський голова надавав коментар та пояснення.

Отже, запропоновано виділити КЗ «Центральна міська лікарня» 175 тис. грн. на господарські витрати та ямковий ремонт і укладку асфальтобетонного покриття біля комплексів №№ 1 і 2; центру медико-санітарної допомоги – 70 тис. грн. на придбання медикаментів для онкохворих. Як пояснив міський голова В. Коваленко, у попередні місяці з міського бюджету вже надавалися кошти на це, однак із подорожчанням вартості ліків їх не вистачає. Крім цього, було запропоновано для продовження робіт з реконструкції інфекційного відділення міській лікарні направити 200 тис. грн. та для капітального ремонту опалювальної та сантехнічної систем – 260 тис. грн.

Аби фінансово підтримати КП «Новокаховський гуртожиток», депутати вирішили дати 200 тис. грн. на погашення боргів з електроенергії, адже підприємство стало боржником через невідповідність тарифу на утримання будинків, який з 2012 року не переглядався, тоді як вартість електроенергії невпинно зростала. На даний час КП утримує сім міських гуртожитків.

Виконкому збільшено видатки на 13 тис. 780 грн. для оплати судового збору за подання 10 позовних заяв. Як пояснив міський голова, мешканці тривалий час не проживають у кімнатах, а щоб признати їх вільними і потім надати іншим, треба звернутися до суду.

 КП «Міський водоканал» отримав 400 тис. грн. також на погашення боргів по електроенергії та ремонт водопровідно-каналізаційних систем. Річ у тім, що у складовій тарифу на воду закладено великий відсоток попередньої вартості електроенергії, а обленерго щомісяця підвищує її ціну для КП, тому без фінансової підтримки водоканалу не обійтися. Для прикладу міський голова навів Чернівці, де міському водоканалу з бюджету міста було виділено 28 млн. грн.

КП «Екосервіс» має 100 тис. грн. для утримання вулично-дорожньої мережі та міського кладовища; КП «ШЕУ» – 700 тис. грн. для ремонту автомобільних доріг. Планується, що в подальшому, при перевиконанні міського бюджету, дорожникам для ремонту доріг і проїздів у кварталах, відновлення пішохідних доріжок по вул.Історичній, Горького, пр.Перемоги також будуть спрямовувати кошти. Зараз на міських дорогах необхідно облаштувати засоби примусового зниження швидкості. Володимир Коваленко пояснив, що мова йде про встановлення «лежачих поліцейських» по вул.Світлова (біля ЗОШ №8), Дружби (біля магазину «Шанс»), по

вул.Першотравневій (в сторону гімназії), також біля ЗОШ №6 та трьох шкіл по вул.Історичній.

КП «Агенція регіонального розвитку» надано 100 тис. грн. для технічного обслуговування та монтажу другої черги системи відеоспостереження. В рамках програми «Безпечне місто» найближчим часом на вулицях міста з’являться камери відеонагляду, що покращить можливості міської поліції виявляти та затримувати правопорушників.

КП «Теплові мережі» повинно  готуватися до опалювального сезону, на що отримає 303 тис. 247 грн. До початку осені треба замінити теплотраси по вул. Горького – від приладобудівного технікуму та в районі військкомату.

У зв’язку із чисельним збільшенням та розширенням сфери діяльності відділу реєстрації спрямовано 73 тис. 144 грн. для облаштування робочих місць працівників з тим, щоб після граничного терміну готовності – 10 серпня, у новокаховчан не було нарікань на роботу відділу.

Освітянам на закупівлю оргтехніки для дитсадка «Журавлик», 14 комплектів меблів до 1-го класу Дніпрянської школи та усіх шкіл міста, а також інші потреби збільшено видатків на загальну суму 105 тис. грн.

Окрім цього, управлінню соціального захисту населення направлено кошти – 76 тис. 300 грн., за які буде організовано відпочинок і оздоровлення учасників бойових дій та членів їхніх сімей.

Депутати підтримали всі запропоновані пропозиції і після протокольної фіксації проголосували за їхнє прийняття.

Наприкінці сесії на запитання керівника фракції «Блок Петра Порошенка – «Солідарність» Віталія Перетятька стосовно директора водоканалу Валерія Радованця, міський голова повідомив: водоканал є стратегічним підприємством міста і ним повинна керувати відповідальна особа. За фактом буде проведена перевірка і після встановлення істинних причин і мотивів прийнято розпорядження міського голови.