Розвиток туризму в умовах нових громад. На Херсонщині відбувся масштабний туристичний хаб

В Україні є свої унікальні місця, які вражають масштабами і красою. Вони оповиті легендами і таємницями, які історики досі намагаються розгадати. Тут можна відновити сили, зробити гарні фото на пам’ять та знову закохатися. Для сучасного туризму характерною ознакою є його диверсифікація відповідно до урізноманітнення потреб туристів. Якщо наприкінці ХХ століття найпопулярнішою була концепція трьох «S» («SunSeaSand») – сонце-море-пісок, то в новому тисячолітті їй на зміну приходить концепція трьох «L» («LandscapeLoreLeisure») – ландшафт-традиції-дозвілля.

Саме Херсонщина стала тим центром діяльності, де 17 та 18 травня цього року проходив туристичний хаб для об’єднаних громад «Розвиток туризму в умовах нових громад». Адже лише Херсонська область має у своєму арсеналі: два великих моря – Чорне та Азовське; найбільшу в Європі пустелю – Олешківські піски; гори –  Олександрівські скелі або Станіславські кручі; найбільший рукотворний ліс – Олешківський; цілющі озера – Лемурійське, Сиваш, йодові, термальні; острови з неповторною флорою та фауною – Джарилгач, Бирючий. Лише у нас можна побачити колоритні південні села, кілометри виноградників та садів, степ, у який вплетені стрічки річок і синьо-жовтий краєвид, утворений небом і колосками, огорнутими південними променями сонця.

Саме у центрі Херсонщини, в селі Веселе Бериславського району, в Шато князя П. М. Трубецького туристичний хаб зібрав представників туристичного бізнесу, інвестиційних фондів, проектів міжнародної технічної допомоги, регіональних та центральних органів влади з 75 об’єднаних громад 8 областей України, який був організований програмою USAID DOBRE “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” спільно з партнером програми Українським кризовим медіа-центром (УКМЦ) та за сприяння Херсонської обласної державної адміністрації.

Модератор заходу, відомий журналіст та телеведучий  Юрій Макаров, завзято представляв учасників вступної дискусії: Іванну Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в Україні, Сюзан К.Фрітц, директора місії USAID Україна та Білорусь, Василя Полуйка, заступника міністра екології та природних ресурсів України, Івана Ліптугу, радника першого віце-прем’єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі України, президента Національної туристичної організації України та Євгена Рищука, заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Всі спікери були єдині у думці, що туризм має стати в Україні магнітом, який притягуватиме успіх, а саме зараз туризм є фактором встановлення миру. За 27 років незалежності України туризм пережив 13 різних реформ, залишивши незмінну мету – з українських міст зробити бренди, які б відкривали себе для світу.

Представники громад з Тернопільщини, Івано-Франківщини, Хмельниччини, Полтавщини, Харківщини, Миколаївщини, Кіровоградщини, Херсонщини впродовж 10 годин мали змогу спілкуватися з ведучими координаторами туристичної сфери країни, розділившись на три тематичних майданчика, занурюючись при цьому в історичну атмосферу Шато П.М.Трубецького, або поглядаючи на води Дніпра, по якому у ІV столітті до н.е. пропливав грецький історик і географ Геродот, називавши при цьому річку Борисфеном.

А 18 травня присутніх дивували різноманітністю представлених туристичних маршрутів до різних куточків Херсонщини, серед яких гідне місце займав маршрут до Нової Каховки: з відвідуванням Дому марочних коньяків «Таврія», музею під відкритим небом «Кам’яні вишиванки Григора Довженка», якому дуже дивувались тернополяни та івано-франківці, з екскурсією Дніпром на яхті, відвідуванням міні-зоопарку «Казкова діброва».

Напрацювання рішень для розвитку туристичного потенціалу громад, аналіз перспектив тих громад, що обрали туризм одним з напрямків свого стратегічного розвитку та навчання вибудовувати комунікації, що сприятимуть пізнаванності громад серед потенційних туристів стало тим ланцюжком омріяного успіху до якого всі присутні приклали зусиль, будучи твердо впевненими, що  розвиток туризм в Україні залежить саме від прагнень її мешканців.

Буденність нашого життя підсилює прагнення до мандрів. Це й не дивно, бо саме змінюючи обставини, отримуючи нові враження від побаченого, ми по іншому сприймаємо цей яскравий, самобутній світ, що нас оточує. Адже нам з Вами дана можливість переконати мешканців України, а потім і весь світ, в тому, що ми живемо на славетній землі, яка не перестане дивувати своїм різноманіттям, даруючи всім охочим до мандрів свою історичну розкіш, сучасну впевненість та майбутню стабільність!

На фото: делегація Нової Каховки на відкритті туристичного хабу

 

Яна Малига