Розвиток дитячого футболу у Новокаховській громаді

Футбол – найпопулярніша гра на планеті. Скільки емоцій, палких суперечок, радості і навіть прикрощів приносять ці змагання, які захоплюють боротьбою та непередбачуваністю. У нашому місті на професійному рівні розвивається найпопулярніший вид спорту – футбол.

Метою та основним завданням розвитку футболу в Новій Каховці є організація дозвілля дітей і підлітків, зміцнення здоров’я, а також розвиток особистості шляхом поєднання фізичного та інтелектуального виховання. Крім цього футбол – це спортивна гра, яка, з точки зору впливу на організм дитини, є універсальним способом фізичного розвитку. Футбол, як і будь-який інший спорт, допомагає дитині знайти самого себе, дисциплінує та гармонійно розвиває. Ця гра сприяє розвитку фізичної активності дитини у майбутньому. У молодих футболістів є всі можливості проявити себе на ігровому полі. В процесі занять спортом хлопчики і дівчата отримують можливість спробувати власні сили, відчути командний дух, зрозуміти, на що вони здатні і як добре можуть розрахувати тактику гри, задля досягнення перемоги. Чим корисний футбол для здоров’я конкретно? Якщо зібрати всі переваги гри в один перелік, він включатиме: зміцнення серцево-судинної системи, поліпшення координації рухів, підвищення швидкості реакції, розвиток сили, витривалості, відповідальності за себе і за команду, загальне зміцнення організму, оздоровлення, підвищення опірності організму до різних захворювань.

Великим поштовхом у розвитку футболу на території Новокаховської міської територіальної громади стало введення в експлуатацію футбольного поля зі штучним покриттям «Дніпро», на якому проводять навчально-тренувальні заняття та матчі як дорослі професіонали та аматори, так і дитячо-юнацькі команди.

У Новій Каховці працює ГО «Федерація футболу м.Нова Каховка» (голова федерації – Леонід Чурсинов). У березні 2020 року це громадське об’єднання та відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради брали участь в обласному конкурсі (малих грандів), що був проведений Херсонською обласною радою. З проєктом «Футбольні канікули 2020» ГО «Федерація футболу м.Нова Каховка» стала переможцем гранту з подальшим співфінансуванням проєкту за рахунок Херсонської облради в сумі 20 тис. грн., власних коштів федерації в сумі 3 тис. грн. та залучених коштів з інших джерел не заборонених чинним законодавством України в сумі 3 тис. грн., загальна сума проєкту становила 26 тис. грн.

В рамках конкурсу грантів серед громадських організацій «Футбольні канікули 2020», за рахунок співфінансування Херсонської обласної ради та ГО «Федерації футболу м.Нова Каховка» з серпня по жовтень 2020 року на стадіоні «Енергія» проходив міський турнір «Футбольні канікули 2020» серед вихованців Новокаховської ДЮСШ «Таврія». Протягом місяця тривала боротьба між 10-ма футбольними командами юнаків і дівчат. 24.10.2020 року на футбольному полі зі штучним покриттям «Дніпро», спортивного комплексу «Енергія» відбувся фінал відкритого турніру з міні футболу. Від ГО «Федерації футболу м.Нова Каховка» спортсмени отримали морозиво та солодку воду.

Також 18 травня 2021 року на стадіоні зі штучним покриттям «Дніпро» спортивного комплексу стадіону «Енергія» у Новій Каховці пройшов один з провідних проєктів Української асоціації футболу за підтримки Європейського союзу. Участь у заході взяли 96 дітей з різних навчальних закладів, а саме: Корсунська ЗОШ, Веселівський та Козацький ліцеї, Маслівська ЗОШ, Дніпрянська ЗОШ, ЗОШ №6 та Новокаховська ДЮСШ «Таврія» – діти віком від 6 до 13 років, хлопчики й дівчатка, незалежно від здібностей чи соціального рівня.

Цей захід був відкритий для всіх і націлений не на досягнення спортивного результату за будь-яку ціну, а на отримання радості від гри незалежно від рівня здібностей дитини, впровадження цінностей здорового способу життя молоді, профілактики та подолання дитячої злочинності і конфліктів, забезпечення рівного доступу до футболу.

Під час проведення «Відкритих уроків футболу» на стадіоні панував справжній святковий настрій який захоплював всіх учасників. На згадку про цю яскраву подію кожен учасник отримав пам’ятний подарунок у вигляді футболки з фірмовим написом та гарний настрій. А весь інвентар залишився місцевим школам, що приймали у ньому участь.

На території Новокаховської міської ради функціонує ФК «Енергія», який з 2010 року отримав статус професійної футбольної команди і виступає серед футбольних команд другої ліги. У футбольному клубі працюють 4 тренери, з них 1 – дитячий. ФК «Енергія» у сезоні 2019-2020 років Чемпіонату України з футболу серед команд ІІ ліги у групі «Б» посів п’яте місце.

У Новокаховській ДЮСШ «Таврія» активно розвивається відділення дитячого футболу. Всього в спортивній школі працює 5 тренерів-викладачів з футболу, серед них 4 тренують юнаків і 1 – дівчат.

Набір дітей до початкових груп здійснюється з шести років. Вихованці Новокаховської ДЮСШ «Таврія» беруть участь у чемпіонатах Херсонської області.