Рятувальники нагадують про те, як слід вести себе у натовпі під час свят

Незабаром – травневі свята, які, зазвичай, супроводжуються масовими заходами. Новокаховський МВ ГУ ДСНС України у Херсонській області нагадує правила поведінки у натовпі, про які не варто забувати кожному з нас.

Рятувальники акцентують:  опинившись у місці проведення масового культурно-видовищного або спортивного заходу, не прагніть потрапити в найбільш щільне скупчення людей на обмеженому просторі. Пам’ятайте, ніяке видовище не компенсує можливі незручності, травми, здавлювання у натовпі.

Якщо вам доведеться зіткнутися з тіснотою проходів у місці проведення масового видовища, порушенням правил пожежної безпеки та громадського порядку, правильна дія при цьому – залишити цей захід.

Заздалегідь вивчіть шляхи можливої евакуації при  відвідуванні місця передбачуваного скупчення людей. Це у ваших інтересах. При цьому не залишайте без уваги паркани, сходи, двори, вікна, запасні виходи і маршрути.

Що робити, якщо ви опинилися в рухомому натовпі?

Спочатку  необхідно дотримуватися загальної швидкості потоку руху, не штовхатися, не напирати на тих що йдуть попереду. Поштовхи позаду і збоку потрібно стримувати зігнутими в ліктях і притиснутими до тіла руками.

Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітка не була здавлена. Намагайтесь знаходитись подалі від високих та товстих людей, чи тих, які мають громіздкі предмети чи великі сумки. Намагайтесь втримати рівновагу, щоб не впасти. Не тримайте руки в кишенях.
Рухаючись, піднімайте ноги якнайвище, ставте ногу на повну стопу, не робіть короткі кроки, не піднімайтеся навшпиньки. Якщо тиснява прийняла загрозливий характер, негайно, не роздумуючи, звільніться від будь-якої ноші, насамперед від сумки на довгому ремені чи шарфа. Якщо у вас щось випало, у жодному разі не нахиляйтеся, щоб підняти. У разі падіння, намагайтесь якнайшвидше піднятися на ноги. При цьому не опирайтесь на руки (їх віддавлять або зламають).    Намагайтесь хоч на мить встати на підошви чи на носки. Знайшовши опору, “виринайте”, різко відштовхнувшись від землі ногами.  Якщо встати не вдається, згорніться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями прикрийте потилицю.
Потрапивши у переповнене людьми приміщення, заздалегідь визначте, які місця при виникненні екстремальної ситуації найнебезпечніш (проходи між секторами на стадіоні, скляні двері й перегородки концертних залах тощо), зверніть увагу на запасні та аварійні виходи, сплануйте шлях до них. Легше всього сховатись від юрби у кутках залу або поблизу стін, але складніше звідти добиратися до виходу.  При виникненні паніки намагайтеся зберігати спокій і здатність тверезо оцінювати ситуацію.