Рятувальники Нової Каховки зустрілись із селищним головою Дніпрян

Щорічно в осінньо-зимовий період зростає кількість пожеж в житлі та загибель на них людей. Так за опалювальний період 2016-2017р. на території Новокаховської міської ради виникло 18 пожеж, на яких загинуло 6 осіб.

Найбільш резонансними пожежами, які вплинули на ситуацію різкого збільшення матеріальних збитків, загибелі і травмування людей та залучення сил і засобів аварійно-рятувальних підрозділів можна вважати 4 пожежі.

Як приклад, 10 вересня  минулого року виникла пожежа в кімнаті житлового будинку смт. Дніпряни, вул. Наддніпрянська, 63.  Внаслідок пожежі загинув чоловік 1977 року. Причина пожежі – необережне поводження з вогнем під час паління.

1 листопада 2016р.  виникла пожежа в кімнаті житлового будинку  в селищі Дніпряни (пров. Хитрий, 22).  Внаслідок пожежі загинула жінка 1971 р. н. Причина пожежі – неправильне влаштування пічного опалення.

24 грудня 2016 року виникла пожежа в літній кухні смт. Дніпряни, вул. Набережна, 72а. Внаслідок пожежі загинув чоловік 1967 року. Причина пожежі – необережне поводження з вогнем під час паління.

Значна кількість пожежі виникає через порушення правил влаштування та експлуатації пічного опалення, а саме:

  • не проводиться очищення димоходів та печей від сажі;
  • у печах відсутні або знаходяться в неналежному стані протипожежні розділки;
  • димові труби будинків з покрівлями з горючих матеріалів не обладнані іскрогасниками.

Такий стан забезпечення пожежної безпеки на об’єктах житлового фонду унеможливлює своєчасність та ефективність ліквідації надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути в процесі їх експлуатації та привести до людських жертв та великого матеріального збитку.

Тому  16 лютого новокаховські рятувальники зустрілись з головою Дніпрянської селищної ради  Анатолієм Білим, де відслідковується найбільша кількість пожеж. На  зустрічі обговорили важливі питання щодо покращення протипожежного водопостачання на території селищної ради, створення місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних дружин, потім разом з представниками органів місцевого самоврядування та представниками ЗМІ провели рейд в житловому секторі,    поспілкувались з громадянами про дотримання правил пожежної під час пічного опалення.

Новокаховський МВ ГУ ДСНС України