Рятувальники підвели підсумки січня: за перший місяць року – 119 пожеж

downloadЗа перший місяць 2016 року в області трапилось 119 пожеж, з яких у житловому секторі – 111. Вогнем знищено та пошкоджено 82 будівлі, 9 транспортних засобів, 13 тонн грубих кормів. Прямі збитки від пожеж складають 2679 тис. грн., побічні   6266 тис. грн..

У вогні та диму пожеж загинуло 16 осіб, серед яких 1 дитина. Травмовано 2 людини. Завдяки вчасному повідомленню про пожежу та подальшим професійним діям рятувальників вдалось врятувати життя 8 людей та матеріальних цінностей на 15330 тис. грн.

Щодо причин, то найбільша кількість пожеж сталась через необережне поводження з вогнем – 45, через порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок – 34. У цьому році відстежується певна тенденція – різке збільшення пожеж через порушення правил монтажу та експлуатації пічного опалення. Якщо за весь минулий рік таких пожеж сталось 6, то лише в січні поточного року їх сталось аж 33.

Не меншу тривогу викликає і трагічна статистика. Маємо вже 16 загиблих на пожежах. Через необережне поводження з вогнем – 7, з електротехнічних причин – 2, через пічне опалення аж 7 смертей.

6 січня о 9:20 на пункт зв’язку 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини Голопристанського району надійшло повідомлення від чергової приймального відділення Голопристанської райлікарні про те, що о 9:00 з ознаками отруєння  чадним газом  до них поступила  24-річна жінка з 2-річною донькою і 9-ти місячним  сином, які проживають у с. Нова Збур’ївка у приватному будинку. Отруєння отримали  під час експлуатації несправного пічного опалення.

7 січня жаринки, що випали з розтопленої печі, спричинили сильне задимлення у приватному будинку в с. с.Архангельке Високопільського району.  Пожежні, які прибули до місця надзвичайної події, виявили в оселі загиблу господиню та її чоловіка. Подружжя часто зловживало спиртними напоями. Так було і цього разу.  Причина пожежі та загибелі людей – необережність під час користування пічним опаленням.

19 січня о 17:55 на пункт зв’язку 14-ї Державної пожежно-рятувальної частини по охороні Комсомольського району м. Херсон надійшла інформація про пожежу у приватному житловому будинку на вул. Острівське шосе. Телефонували самі господарі, які пояснили, що вперше хотіли скористатися банею і розтопили піч. Та через деякий час вони помітили, що з неї виходить дим і почали тліти домашні речі. Спочатку люди спробували самотужки загасити загоряння, та побачивши, що не зовсім справляються з ліквідацією займання, викликали Службу порятунку «101». Причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації опалювальної печі. 

23 січня о 00:33 на номер Служби порятунку «101» у смт Новотроїцьке надійшло повідомлення від громадянки про пожежу в її житловому будинку у с. Отрадівка. По прибуттю вогнеборці 18-ї Державної пожежно-рятувальної частини негайно приступили до ліквідації пожежі. У будинку було сильне задимлення. В одній з кімнат рятувальники виявили тіло загиблої жінки 1937 р. н. З’ясовано, що донька загиблої, прокинулась від сильного запаху диму. Вона разом із співмешканцем вибралась назовні і відразу зателефонувала у поліцію та рятувальну службу. Пожежа ж сталась через те, що почала тліти постіль на ліжку, що прилягало до груби.

24 січня о 08:20 на пульт чергового радіотелефоніста 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини надійшов виклик від чергового поліції про пожежу в с. Кизомис Білозерського району. На місце події відразу виїхав черговий караул районного підрозділу ГУ ДСНС. Прибувши на місце події рятувальники побачили, що горить перекриття стелі у літній кухні на площі близько 30 кв.м. Відразу приступили до гасіння вогню на даху будівлі. Осередок локалізували о 10год. 20 хв., а на повну ліквідацію пожежі знадобилося майже 3 години. Вже пізніше, після опитування господаря будівлі було встановлено, що в літній кухні мешкала 24-річна жінка з 2-річним сином. Близько 8 год. ранку їх, без ознак життя, виявив вітчим жінки. Також він відчув характерний запах диму. Чоловік намагався самотужки надати першу допомогу, але так і не зміг привести їх до тями. Він попросив сусіда відвезти жінку і дитину до лікарні, надіючись, що їм допоможуть. Але було вже запізно. Потім чоловік викликав поліцію і рятувальників, бо помітив,  що горить балка перекриття, яка знаходилась в кухні біля димаря пічного опалення. Причиною пожежі стала несправність нагрівальної печі та димаря.

В зимовий період люди починають інтенсивніше обігрівати житлові будинки та господарські приміщення, часто не дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки. У цьому році населення області Переважна більшість пожеж виникає по причині порушення правил пожежної безпеки при використанні та монтажу пічного опалення. Найгірше те, що в цих пожежах гинуть люди.

Основними причинами виникнення пожеж є результатом того, що у повсякденних турботах, рятуючись від холоду, люди проявляють недбалість, не звертають увагу на дотримання елементарних правил пожежної безпеки.

У зв’язку з цим Головне управління ДСНС України у Херсонській області нагадує про необхідність дотримання елементарних правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням.

Необхідно слідкувати за станом опалювальних печей та димарів, своєчасно їх ремонтувати!

В опалювальний сезон не забувати очищати димарі від сажі хоча б один раз на три місяці.

Забороняється: розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами; залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду; доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям; сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети; категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар – це може призвести до отруєння чадним газом.