Рятувальники застерігають про безпеку на водоймах і під час зимової риболовлі

6 січня голопристанські рятувальники з метою запобігання загибелі рибалок на водоймах під час зимової риболовлі провели рейд на Кардашинському піщаному кар’єрі У цей час на льоду знаходилося близько 100 чоловіків, які пробили лунки на безпечній відстані один від одного і не скупчувалися групами. Адже всі дорослі люди і розуміють, що їхня безпека у першу чергу у власних руках. Більшість навіть демонструвала наявні первинні засоби для порятунку – мотузки та палиці. Слід зазначити, що на 10-метровому кар’єрі, на щастя, не було жодного випадку, коли б хтось з рибалок потребував допомоги.

Та представники Служби порятунку все одно наголошували на безпечних правилах поведінки. Зокрема, вони наголосили і на тому, що слід мати при собі засоби зв’язку. Та найголовніше: не ступати на лід, не впевнившись, що крига є міцною. На Кардашинському піщаному кар’єрі вона сягає місцями від 10 до 15 см. Особливо уважними слід бути поблизу берега, де крига не щільно з’єднується із сушею і можливі тріщини і під льодом може бути повітря. Під час святкування новорічних свят рятувальники говорили про заборону виходу на лід в нетверезому стані.

І ні в якому разі не можна дозволяти дітям самостійно без нагляду дорослих ковзатися на кризі. Щоправда, під час рейду дітлахів поряд з дорослими чи без них не було. Насамкінець спілкування рятувальники залишали пам’ятки і листівки. Подібні інформаційно-роз’яснювальні рейди проводитимуться й надалі з метою запобігання загибелі населення на водоймах та під час зимової риболовлі, навчання людей діям в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Враховуючи підвищення температури повітря в області крига на водоймах стає особливо небезпечною. Тому рятувальники застерігають:

Шановні громадяни та рибалки! Під час відпочинку на водоймах чи зимової риболовлі дбайте про власну безпеку та безпеку оточуючих вас людей. Будьте обачними та уважними. Безпечних свят і відпочинку!

Головне управління ДСНС України у Херсонській області