Саакашвілі провів революційні зміни у галузі медицини в Одеській області (Відео)

СаакашвіліГромадські активісти та керівництво Одещини провели ревізії в медичних закладах області й оприлюднили переліки ліків, що мають видаватися пацієнтам безкоштовно. Для цього було створено сайт, на якому можна знайти всю необхідну інформацію.

Про це повідомляють одесити на своїх сторінках у соціальних мережах, благодійні фонди та представники Одеської обласної державної адміністрації.

Благодійний фонд “Пацієнти України“, який брав участь у створенні відповідної інформаційної бази, на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив: “Відтепер в Одесі та області кожен пацієнт має змогу ознайомитися з переліком ліків, які закуповуються за кошти державного та місцевого бюджетів. Усі вони опубліковані на сайті: liky.odesa.ua. Також ці переліки препаратів будуть розміщуватися на вході в реєстраційні та приймальні відділення в кожному медичному закладі. Це стало можливим у рамках програми реформування системи охорони здоров’я та подолання корупції в медицині в Одеській області.”

Під час ревізій з’ясувалося, що лікарні незаконно відмовляли пацієнтам у праві отримати безкоштовні ліки, закуплені державою. Натомість на складах медичних закладів знаходилося більше ліків, ніж навіть очікували активісти.

На презентації інформаційної системи губернатор Одещини Міхеїл Саакашвілі зазначив: “В яку лікарню не заходь – ліків немає, але їх можна купити в аптеці, придбати, ще дорожче ніж у місті. Є пряма залежність від лікарів, є фармацевтична мафія, це не секрет. Ці фармацевтичні групи контролює МОЗ. Більше 50 мільярдів гривень в Україні витрачається на охорону здоров’я. Всі ці гроші повинні трансформуватися в безкоштовні послуги і ліки для українців. Але пацієнт не отримує ні одне, ні інше. З сьогоднішнього дня ви, ваші близькі, рідні, друзі будете знати, які ліки ви можете отримати від держави у вашій лікарні. Ми сподіваємося, що всі міста України повторять наш досвід.”

Одеська обласна Адміністрація зобов’язала медичні установи розміщувати відповідну інформацію про кількість ліків біля реєстраційних та приймальних відділень.

Нагадаємо, нещодавно минуло сто днів з того моменту, як Петро Порошенко призначив головою Одеської ОДА колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Про досягнення губернатора Одещини читайте на нашому сайті.