Садок “Черемушки” і ЗОШ №10 про підготовку дітлахів до школи

Днями у Новокаховському  дитячому садку №8 «Черемушки» (завідувач Тихонова З. М.) відбулася зустріч вихователів, вчителів початкових класів школи № 10 та практичних психологів цих закладів.  Метою зібрання  була підготовка дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі. 

Основним завданням співпраці ЗДО і школи є створення психолого-педагогічних умов, що забезпечують сприятливий перебіг процесу адаптації першокласника до шкільного життя.

Перший клас – своєрідна сходинка в системі початкового навчання. Шестирічки  – це діти, які за своїм віком перебувають на межі вікових періодів – дошкілля і молодшого шкільного. Саме це зумовлює тривалу перебудову їхньої психіки, складність адаптації до умов шкільного навчання. Вкрай важливо зробити безболісним для дитини перехід від однієї вікової сходинки до наступної, максимально зблизити умови розвитку, виховання і навчання.

Тож, для подолання труднощів, адміністрація на чолі завідувача ЗДО Тихонової З. М., вихователя-методиста Столяр Н. П. познайомили вчителів із системою роботи закладу по підготовці дітей до школи шляхом відкритих занять в старших групах з використанням інноваційних технологій.

Вчителі школи № 10: Суворова О. К., Прийма І. А.,  психолог Бага Л. В., завуч початкових класів Шевченко Л. М. відвідали відкриті заняття. В старшій  групі № 2, вихователь Рудська Ж. М., провела заняття з логіко-математичного розвитку на тему «Подорож до країни Смішариків».  Вихователь Кісіль Т. Ю. показала відкрите заняття з мовленнєвого спілкування та грамоти «Навчаємо грамоті Петрика Пۥяточкіна». А в групі № 4, вихователь Юзвенко Н. М., провела заняття з логіко-математичного розвитку на тему “Країна знань”. На заняттях діти закріплювали склад числа, назви днів тижня та геометричні фігури, викладали цифровий ряд, вирішували приклади, звуковий аналіз слів. Діти показали своє розвинуте мислення, пам’ять, увагу, мовлення, свої природні здібності, сформовані моральні орієнтири та вміння спілкуватися з однолітками й дорослими. Саме в цьому й полягають завдання педагогів, які  детально сформульовані у Державному компоненті дошкільної освіти.

Вчителі із захопленням спостерігали за працею своїх майбутніх учнів і висловили щирі слова вдячності працівникам закладу за їхню плідну працю.

 

Адміністрація  ясел-садка № 8