Сам собі правозахисник: консультація інспекції захисту прав споживачів

ПрокопенкоЯкщо не знаєш законодавчих норм та не маєш бажання цікавитись як захистити себе від безпідставних образ, постійно потраплятимеш у неприємні ситуації. На питання мешканців відповідає начальник ІЗПС Новокаховської міськради Антоніна Прокопенко.

В магазині з продажу ковбас, я запросив у продавця надати мені накладну щоб перевірити достовірність ціни на продукцію, але мені відмовили, посилаючись на те, що ціноутворення – це внутрішня політика магазину. Чи правий продавець?

Працівники господарюючого суб’єкта, що здійснюють продаж товарів, на вимогу покупця зобов’язані надати йому інформацію про виробника, документ про якість продукту і його ціну, забезпечити належний рівень обслуговування, право на вільний вибір товару, перевірку комплектності, міри, ваги та ціни згідно ст.15 ЗУ «Про захист прав споживачів» та «Правил продажу продовольчих товарів». tovarЯкщо продавець порушує вищевказані законодавчі норми, знайдіть можливість висловити свої невдоволення керівнику підприємства в будь який спосіб (запис у книзі скарг, письмова скарга на адресу ФОП), в «Куточку споживача» є адреса підприємця.

Придбала розфасовані «вівсяні пластівці». Вдома перевірила вагу продукту, в кожній пачці на вистачає від 80 до 95 грамів. Звернулась до продавця з усною претензією, мене не надто ввічливо попросили вийти з магазину. До кого йти далі?Турбує більш за все те, що ця продукція розійдеться по торговим точкам міста, сіл (продукт придбано на оптовій базі), люди будуть ошукані, навіть не знаючи про це. І ще одне зауваження: на продукті геть відсутня дата виготовлення продукту. 

Ви цілком праві, адже відсутність інформації про дату виготовлення та термін реалізації, а тим паче не дотримання ваги продукту за вказаною на упаковці, все це є грубе порушення виробником норм чинного законодавства. Інспекція зобов’язала підприємця терміново звернутись до постачальника з приводу визнаних фактів зловживань та розрішити ситуацію на користь споживачів.