Семерак: “Американці проявляють великий інтерес до будівництва сонячного парку у зоні відчуження”

ЧорнобильУ рамках офіційного візиту до США Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак обговорили із координатором з міжнародних енергетичних питань, керівником Бюро енергетичних ресурсів у Державному департаменті США Амосом Хохштейном перспективи енергонезалежності України, повідомляє GreenTheVoyage з посиланням на прес-службу Міністерства екології та природних ресурсів України.

Зокрема, йшлося про проекти відновлювальної енергетики та перспективи розвитку сонячних парків на території Чорнобильської зони.

«Я бачу великий інтерес американців брати участь у проекті зі створення парку відновлювальної (сонячної) енергетики у зоні відчуження. Це хороший сигнал для потенційних західних інвесторів», – зазначив Остап Семерак.

Амос Хохштейн схвально оцінив наміри українського уряду реформувати сферу надрокористування. Оскільки за словами керівником Бюро енергетичних ресурсів Держдепартаменту США, існуюча система не може забезпечити Україні енергонезалежність через свою закритість та корумпованість.

За словами, Остап Семерака ці негативні процеси у першу чергу загрожують національним інтересам та безпеці України.

«Це справді виклик для України і безпосередня загроза національній безпеці. Але я переконаний, що США є нашим стратегічних партнером у забезпеченні енергонезалежності України від “руского міра”, – резюмував Міністр.

Також під час зустрічі йшлося про ще один важливий для України проект, а саме технічне переоснащення системи водних ресурсів. Остап Семерак зазначив, що це один із пріоритетів Мінприроди.

«Одним із завдань для українського уряду є відновлення застарілих чи втрачених зрошувальних систем та підвищення енергоефективності нашої водної системи. Це хороші перспективи не лише для розвитку аграрного сектору, а й для виробників, зокрема, американських, які можуть брати участь у запланованому технічному переоснащенні системи водних ресурсів», – пояснив Міністр, зазначивши, що в України експлуатуються технологічно застарілі насоси, які споживають надмірну кількість електроенергії.

Нагадаємо, українська делегація під головуванням Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака на запрошення Держсекретаря США Дж. Керрі бере участь у міжнародній конференції “Один океан. Одне майбутнє”, яка відбувається 14-16 вересня у Вашингтоні (США).

Ще на цю тему:

Чорнобильська пустка стане науковим центром і найбільшою сонячно-вітровою електростанцією в світі.