Сергій Давидюк: «Настав час об’єднати зусилля»

скачанные файлыПриводом для зустрічі із заступником міського голови Сергієм Давидюком стала його робота з організації координаційного центру допомоги учасникам АТО.

Із досьє «НК»: На посаді працює півроку, з 17 листопада 2015-го. Йому – майже 40 років, закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого за кваліфікацією «магістр», працював директором ПП «Барристер-партнер», служив у 3 батальйоні «Фенікс» 79-ї десантно-штурмової бригади, у військо пішов добровольцем влітку 2014 року.

Перелік обов’язків: координує роботу міського пасажирського транспорту, соціальні питання, курирує усі аспекти діяльності управління праці та соціального захисту населення, у тому числі щодо проблем учасників антитерористичної операції, а також, у співпраці із військкоматом – з питань призову, мобілізації, контрактної служби в армії.

– Сергію Петровичу, за участю яких структур буде створено координаційний центр?

– Хочу підкреслити: з часу, як спалахнуло горе на Сході, наша громада дієво мобілізувалась заради допомоги тим, хто пішов захищати свою країну. Масштабний, потужний волонтерський рух, активне сприяння міської влади на чолі з радою та виконкомом демонстрували воїнам-новокаховчанам: за вами – ваша мала Батьківщина.

Звичайно, не менш важливо, аби, повернувшись додому, воїни відчували опіку та вдячність земляків за те, що ціною власного здоров’я, не шкодуючи життя, пішли захищати наше мирне небо. Тож настав час об’єднатися та співпрацювати за єдиною системою.

Запрошуємо спеціалістів центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, військкомату, медицини. Особливе запрошення – волонтерам, адже дуже потрібні фахівці з досвідом допомоги воїнам безпосередньо у місцях дислокації військових частин. Звичайно, щонайперше ми сподіваємось на співпрацю із активістами громадської організації учасників АТО «Біла стріла» на чолі з Дмитром Марковим. Плекаємо надію, що обов’язково у роботі центру буде брати участь представник «Білої стріли», як і інших організацій – громадської ради при міськвиконкомі, адже роботи, аби ніхто не залишився сам на сам із своїми проблемами, – дуже багато. Сподіваємось, на наше запрошення відгукнуться представники усіх релігійних конфесій міста, аби теж співпрацювати із центром. Адже благодійницька допомога віруючих, яку вони не афішують, – це значна частина усієї роботи громади щодо допомоги бійцям.

Вважаю, що усі разом ми зможемо плідно працювати, і особисті амбіції з якихось питань, щодо допомоги учасникам боїв не будуть превалювати над інтересами тих, хто воював.

Тобто мова йде про структуру, яка повинна на громадських засадах охопити всі аспекти роботи із тими, хто боронив нашу землю, а для цього вибудувати дієву систему.

– Якими питаннями буде опікуватись центр?

– Усіма, які виникають у демобілізованих т тих хто проходить службу: лікування, соціальна реабілітація, оформлення земельних ділянок, навіть працевлаштування, участь у патріотичному вихованні підростаючого покоління тощо. А взагалі хотілося б за «круглим столом» обговорити в колі однодумців, чого ми хочемо, куди ідемо, як організувати роботу із воїнами?

– З чого почнете?

– Для початку, скоріш за все нинішньої п’ятниці (про час та місце проведення повідомимо у «НК online»), зберемося із спеціалістами та громадськими активістами, аби розробити стратегію та намітити першочергові завдання, окреслити головні проблеми. Секретарем центру плануємо обрати працівника УТСЗН, аби у час між засіданнями акумулювала запити та прохання учасників АТО.

– Одна із проблем – безкоштовне перевезення учасників антитерористичної операції міським пасажирським транспортом. Нещодавно нашуміла ганебна історія, коли атошника-добровольця водій відмовився довезти до потрібної зупинки, мовляв, ті два «безкоштовні» місця, що є в автобусі, вже зайняті. Хоча істерика декого із «захисників» офіцера справила враження: їх хвилює не те, що людину, талановиту, знану у місті, про яку не раз, зокрема, писала і наша газета, публічно принизили, а просто хотілося вкотре вколоти депутата від БПП «Солідарність» В. Перетятько, в автобусі якого усе те відбулося…

– Запланована нарада за участю представників Бериславського АТП, КП«Автоцентр», підприємця В.Перетятько, які здійснюють у місті пасажирські перевезення. Під час засідання усі будуть конкретно попереджені: мова іде про людей, які встали на захист Вітчизни, тож розмови про компенсацію, державну субвенцію, яка, до речі, місто не отримує з грудня 2015 року, у цьому випадку недоречні. Щодо В.Перетятька: він давно відмовився від компенсації і возить кожного рейсу двох пільговиків безкоштовно. Звичайно, буде проведена відповідна робота із водіями.

– Що на порядку денному зараз найголовніше?

– Починається літо, тож ми переймаємося питанням оздоровлення нещодавніх бійців. Зараз працівники УПСЗН у телефонному режимі співпрацюють з атошниками, запрошуючи із сім’ями відпочити на море, аби оздоровити не тільки батьків, але й їх діток. До кінця тижня, розраховуємо, перелік тих, хто прийме запрошення, буде готовий. Оздоровлення проходитиме згідно відповідної міської програми.

А в цілому щодо профілактики та захворювань нещодавніх воїнів буде створюватись ціла стратегія після відповідних консультацій. Медичне супроводження, за нашою задумкою, буде починатись, як воно вже запроваджено, у військкоматі, коли із демобілізованим, який встає на облік до оперативного резерву, працює психолог. Після психологічної реабілітації – обстеження у міській лікарні, адже лікарської допомоги потребують усі. Наприклад, бронежилет, амуніція – це дуже сильно впливає на хребет, тож, по-перше, спина потребує особливої уваги. А взагалі – комплексне обстеження, аби було зрозуміло, у якому стані боєць повернувся додому.

Ще один із аспектів програми медичної допомоги – реабілітація у відповідних закладах. Так, я сам пройшов курс у Харкові, санаторії «Березівські мінеральні води», тож нині агітую усіх: спеціалісти виявили те, про що навіть не підозрював, діагностика та лікування – високопрофесійні, тож знайдіть час, потурбуйтеся щодо власного здоров’я. Адже це – державна програма, проблем із путівками немає, навіть навпаки: людей не можуть набрати на обстеження та лікування.

Досвід держав, які пройшли війни, показує, що найважливіше після демобілізації – соціальна робота з тими, хто повертається (медичне обслуговування, психологічна реабілітація, соціальна адаптація, пошук роботи і так далі).

Підкреслюю ще раз: настав час, аби об’єднати зусилля тих, хто опікується воїнами.

Хоча зроблено чимало: розроблена програма підтримки учасників АТО, згідно якої сім’ї отримали пільги щодо сплати комунальних послуг, усі, хто повертається, мають з міського бюджету матеріальну допомогу по тисячі гривень, допомогу отримують сім’ї загиблих, запроваджене безкоштовне оздоровлення, безкоштовне харчування діточок воїнів у закладах освіти, для приватної забудови виділяються земельні ділянки тощо.

– А чи немає у планах розробки картки новокаховчанина для атошників щодо спрощеного отримання соціальних послуг від міста?

– І над цим ми попрацюємо.

Спілкувалась Тамара Путілова