Сергій Князєв: роботу слідчих оцінюватимуть за кількістю справ, направлених до суду

Про це голова Національної поліції України повідомив під час підведення підсумків роботи слідчих підрозділів у 2017 році, повідомляє Департамент комунікації НПУ.

Сергей Князев

Сергій Князєв зауважив, що робота слідчих є найважливішим інструментом у роботі всієї поліцейської системи. Відтак у 2018 році заплановано зміни критеріїв оцінки їх роботи. Це повинно покращити результативність та ефективність роботи кожного із співробітників на місцях.

«У листопаді у Львові ми прийняли рішення з керівниками головних управлінь поліції – відійти від старої системи оцінки роботи поліцейських по всіх лініях роботи, крім тяжких злочинів стосовно життя і здоров’я людини. У ситуації щодо загальної кримінальної злочинності ми будемо обліковувати тільки кількість закінчених проваджень, направлених до суду», – зазначив глава Нацполіції.

За словами заступника Голови Нацполіції – начальника Головного слідчого управління Віталія Невгада, у 2018 році слідчі працюватимуть за новими вимогами.

«Уже змінені вимоги до роботи слідчих на місцях. Ми відходимо від старих бюрократичних методів, коли реальне розслідування замінюється паперовим документообігом. Натомість ретельна робота з інформацією, як це зараз організовано в Головному слідчому управлінні, дає свої позитивні результати», – зазначив керівник ГСУ, додавши, що завдяки такій організації правоохоронці затримують членів серйозних злочинних груп.

Водночас Віталій Невгад повідомив, що впродовж 2017 року слідчими розслідувалося більше 2,5 мільйонів кримінальних проваджень. З цієї кількості розслідування закінчено у 875 тисяч кримінальних провадженнях.

«Також суттєво підвищено рівень відшкодування збитків. Зокрема, накладено арешт на майно загальною вартістю майже 4 мільярди гривень, що становить 70 відсотків від загальної суми завданих збитків», – зазначив начальник ГСУ.

Віталій Невгад додав, що впродовж 2017 року слідчі поліції направили до суду матеріали у майже 127 тисячах кримінальних проваджень. Це на 18 тисяч більше, ніж за аналогічний період минулого року.