Сесія Новокаховської міськради: депутати вирішили

9 грудня відбулась 17-та сесія Новокаховської міськради, у роботі якої взяли участь 30 депутатів міської ради з 34 обраних.

Депутати розглянули 75 питань порядку денного. Основна увага була зосереджена на перерозподілі кошторисних призначень міського бюджету, у зв`язку зі стрімким зростанням тарифів на енергоносії.

З метою забезпечення видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв об`єктів соціальної сфери депутати міської ради розподілили кошторисні призначення наступним чином:

архівному відділу Новокаховської міської ради – 101463 грн;

КНП «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» Новокаховської міської ради – 817754 грн;

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка» Новокаховської міської ради – 264766 грн;

відділу освіти Новокаховської міської ради збільшено видатки в сумі 2692842 грн, у тому числі:

– дошкільних начальних закладах – 1533974 грн;

– закладах загальної середньої освіти – 1130090 грн;

– закладах позашкільної освіти – 6090 грн;

– центру професійного розвитку професійних працівників – 848 грн ;

– дитячо-юнацькій спортивній школі – 16925 грн

управлінню праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради збільшуються видатки в сумі 261767 грн, у тому числі:

– апарату управління – 53287 грн;

– територіальному центру соціального обслуговування – 106512 грн

– центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів –101968 грн

відділу культури і туризму Новокаховської міської ради збільшуються видатки в сумі 397333 грн, у тому числі:

– мистецькі школи – 338516 грн;

– бібліотечні заклади – 27806 грн;

– музейні заклади – 31011 грн

відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міської ради збільшуються видатки в сумі 2 674 грн, у тому числі:

– апарат управління – 9124 грн;

– дитячо-юнацька спортивна школа – 6275 грн;

– централізована бухгалтерія відділу – 6275 грн.

Підтримка медичної галузі Новокаховської МТГ

За результатами розгляду медичних Програм депутати міської ради вирішили:

– направити на надання матеріальної допомоги медичним працівникам комунальних закладів охорони здоров’я на відшкодування вартості оренди (найму) житла медичним працівникам КНП «ЦМЛ м.Нова Каховка» кошти у сумі – 384000 грн;

– кошти міського бюджету в сумі 4847000 грн. спрямувати комунальним підприємствам ” КНП «ЦПМСД» та КНП «ЦМЛ»” на надання послуг з медичного обслуговування населення, а саме:

Забезпечення відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення передбачити обсяг фінансування 2748590 грн., в тому числі:

– за рецептами лікарів КНП “ЦПМСД м. Нова Каховка”, інших медичних закладів та ФОП 2071557грн ;

– за рецептами лікарів КНП “ЦМЛ м. Нова Каховка” 677033грн.

– забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю виробами медичного призначення» через КНП “ЦПМСД м. Нова Каховка”, інші медичні заклади та ФОП -301410 грн;

– безкоштовне забезпечення продуктами дитячого харчування дітей перших двох років життя із малозабезпечених сімей через спеціалізовані магазини та відділи “Дитяче харчування”, продовольчі магазини, з якими укладений відповідний договір 80000 грн.;

Паліативне лікування хворих – забезпечення онкологічних хворих на термінальних стадіях протибольовою терапією – 1267000 грн.;

Забезпечення виконання військового обов’язку – забезпечення проведення медичного огляду громадян, призову їх на військову службу, прийняття на військову службу за контрактом» – 450000 грн., а саме:

– на надання стоматологічних послуг призовникам передбачити кошти в сумі 18199.грн;

– на надання послуг з огляду ротової порожнини допризовників, кандидатів на військову службу за контрактом, військовозобов’язаних, резервістів – 18004.грн;

– на забезпечення роботи медичних працівників у військово-лікарській комісії – 250000 грн.

Для здійснення у 2022 році ефективних і комплексних заходів з вакцинації населення відповідно до законодавства України затверджено обсяг фінансування на 2022 рік у сумі 504525 грн. Кошти будуть спрямовані комунальному підприємству КНП «ЦПМСД» на придбання туберкуліну.

Програма поводження з домашніми тваринами та регулювання їхньої чисельності на території Новокаховській МТГ

Депутати затвердили вищезазначену Програму, яка направлена на забезпечення умов для продовження ведення ефективної роботи у сфері поводження з домашніми тваринами, регулювання чисельності безпритульних тварин відповідно до умов чинного законодавства України, запобігання явищу безпритульності домашніх тварин, створення умов власникам домашніх тварин для дотримання вимог чинних Правил утримання собак та котів у місті Нова Каховка.

Для вирішення поставлених завдань вирішили:

  1. Створити нову структуру-виконавця, уповноваженого у сфері поводження з тваринами по вирішенню питань:

– з безпритульними тваринами;

– з тваринами що мають власників;

– інформаційно-просвітницьку та виховну роботу;

– координацію діяльності уповноважених органів у місті Новій Каховці у сфері контролю за дотриманням виконання вимог чинного законодавства у сфері поводження з тваринами.

  1. Залучити громадські організації, волонтерів до співпраці щодо поводження з безпритульними тваринами.
  2. Сприяти створенню притулків різної форми власності для тварин та пунктів тимчасового утримання безпритульних та загублених тварин.
  3. Сприяти обміну позитивним досвідом та налагодженню партнерських стосунків з іншими містами України та зарубіжними країнами щодо поводження з тваринами.

Програма забезпечення діяльності аварійно-диспетчерської служби комунального підприємства «Новокаховське житлово-експлуатаційне управління» на 2022-2024 роки

Депутати затвердили вищезазначену Програму, спрямовану на покращення рівня обслуговування житлового фонду, а також об’єктів соціальної сфери комунальної власності, створення ефективної системи швидкого та ефективного реагування на аварійні ситуації на внутрішніх водопровідно-каналізаційних та електричних мережах, запобігання створення надзвичайних ситуацій у місті.

Необхідність функціонування в комунальному підприємстві «Новокаховське житлово-експлуатаційне управління» міської аварійно-диспетчерської служби обгрунтована потребою невідкладного надання допомоги населенню міста Нова Каховка при виникненні аварійних ситуацій у сфері житлово-комунального господарства та соціальній сфері міста Нова Каховка шляхом організаційно-технічного поєднання людських ресурсів та координації дій служб міста, що забезпечують повсякчасну життєдіяльність територіальної громади незалежно від відомчого підпорядкування та форми господарської діяльності у подоланні аварійних ситуацій на внутрішніх водопровідно-каналізаційних та електричних мережах, а також їх безперебійного функціонування у повсякденному режимі діяльності, виконання робіт, пов’язаних з санітарно-технічним аварійним обслуговуванням житлового фонду у вихідні і святкові дні. Неналежне, несвоєчасне та не в повному обсязі надання цієї допомоги може привезти до незворотних подій та мати негативні наслідки.

Музей історії селища Козацьке став відокремленим підрозділом відділу культури Новокаховської міськради

Музей відповідно до визначених завдань:

– має культурно-освітній, історико-краєзнавчий профіль, планомірно збирає, зберігає, систематизує та пропагує оригінальні пам’ятки матеріальної та духовної культури територіальної громади, які становлять історичну, художню, культурну, наукову та іншу цінність;

– долучає підростаючі покоління, громадян різних вікових категорій до надбань історико-культурної спадщини міста шляхом проведення екскурсій, лекцій, бесід, зустрічей, тематичних вечорів та інших заходів;

– співпрацює з трудовими колективами, засобами масової інформації, навчальними закладами, творчими спілками, громадськими організаціями, установами та відомствами у напрямку формування духовності, кращих рис характеру, світогляду, культури, естетичних смаків, виховання патріотизму, любові до рідного краю, готовності примножувати надбання, кращі традиції старших поколінь, територіальної громади;

– співпрацює з іншими музеями в координації роботи, налагодженні їх культурно-освітньої діяльності, сприяє створенню аналогічних музеїв, музейних кімнат чи залів в населених пунктах міської ради, на провідних підприємствах та в закладах міста.

Основними напрямами діяльності музею є культурно-просвітницька, науково-дослідна, експозиційна, фондова, видавнича та пам’ятко-охоронна робота.

Розвиток інфраструктури старостинських округів

Вже традиційно особливу увагу депутати приділили вирішенню питань розвитку інфраструктури населених пунктів старостинських округів нашої громади, розподіливши кошти міського бюджету наступним чином:

– на оплату енергоносіїв – 134980 грн;

– на виконання заходів програми розвитку інфраструктури старостинських округів Новокаховської міської територіальної громади на 2021 рік – 277327 грн, з них:

– на утримання мереж зовнішнього освітлення старостинських округів – 231327 грн для оплати електроенергії у зв’язку з підвищенням вартості тарифу на постачання та її розподіл;

– на ліквідацію сміттєзвалища в смт Козацьке – 41000 грн ;

– на розробку технічної документації із землеустрою щодо поділу земельних ділянок сільськогосподарського призначення с.Веселе – 5000 грн для розробки в подальшому проекту землеустрою на встановлення меж села;

– на будівництво кладовища на території Веселівського старостинського округу – 104000 грн для проведення проектно-вишукувальних робіт, у зв’язку з неможливістю здійснення поховань на старому кладовищі та виділенням земельної ділянки під нове кладовище;

– на капітальний ремонт проїзної частини по вул. Комарова с. Райське – 49508 грн для проведення проектно-вишукувальних робіт, у зв’язку з необхідністю покриття асфальтом зруйнованої грунтової дороги.