Сесія: продуктивності депутатів можна позаздрити

14-та позачергова сесія Новокаховської міськради стала рекордною за кількістю питань, що були винесені на розгляд місцевих народних обранців – 144, з яких прийнято 137. Затверджено зміни до 60 діючих програм, а також прогнозні показники бюджетного фінансування на три роки – до 2024 року.

Окрім цього, депутати проголосували за виділення коштів для забезпечення життєдіяльності територіальної громади. Далі – детальніше про це.

Спорт не загинається

Кошти державної субвенції – 3100 тис. грн. – спрямували відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту для капітального ремонту багатофункціонального спортмайданчика на стадіоні «Енергія». Мова йде про волейбольне поле №2 та баскетбольний майданчик.

Депутати підтримали виділення коштів з обласного бюджету (300 тис. грн.) для вирішення житлового питання багаторазової учасниці Олімпійських ігор Ірини Новожилової.

Надано фінансову підтримку ГО «Новокаховський спортивний клуб «Енергія» у розмірі 580442 грн.

Комунальників підтримали

Загальна сума коштів, спрямованих на різні види робіт для комунальних підприємств складає 4768074 грн.:

– для створення комплексної системи захисту Єдиної інформаційно-аналітичної системи управління міграційними процесами Державної міграційної служби України виділено 143838 грн;

– міському перевізнику КП «Автоцентр» відшкодували різницю в тарифах – 300 тис. грн.;

– КНП «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» – 900 тис. грн. на оплату електроенергії;

– на перенесення кабельної лінії на будівництві Центру Олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка» – 28422 грн;

– на виконання заходів програми щодо відзначення окремих колективів, громадян та військовослужбовців, вшанування пам’яті загиблих мешканців територіальної громади-учасників АТО/ООС, видатних земляків на 2021-2022 роки – 24 тис. грн.;

– на благоустрій міста до кінця року – 500 тис. грн. (для поточного ремонту покриття внутрішньо квартальних проїздів та прибудинкових територій).

Веселе: ремонт амбулаторії

Для капітального ремонту закладу загальної практики сімейної медицини виділено 123368 грн.

Нова Каховка: ремонт в інфекційному відділенні

Для поточного ремонту сантехнічних систем інфекційного відділення для дорослих та дітей на лікарняному комплексі №1 – 63696 грн. та кисневого трубопроводу в цьому ж відділенні – 78633 грн.

На капітальний ремонт системи киснепостачання на лікарняному комплексі №1 по вулиці Героїв України, 33А – 316025 грн.

До опалювального сезону

готуються в закладах дошкільної освіти. Для поточних ремонтів систем опалення та приведення до ладу котелень збільшуються видатки відділу освіти на 162186 грн. Ремонти заплановані у дитсадках «Вербонька» – 74950 грн., «Колобок» – 87236 грн.

Разом з цим, за рахунок залишку дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я відділу освіти збільшуються видатки в сумі 860153 грн., які спрямовуються на оплату природного газу дошкільним закладам освіти, у зв’язку зі збільшенням тарифу протягом року.

На житло для сиріт

На умовах співфінансування з держбюджетом для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування від 23 до 35 років, для придбання житла виділено 356367 грн.

Окрім цього, розподілено залишки коштів освітньої державної субвенції: на оплату праці викладачам інклюзивно-ресурсного центру – 23151 грн.; на монтаж пожежної сигналізації та систем оповіщення в Маслівській та Дніпрянській школах – 1476330 грн.; на придбання меблів для Нової української школи (НУШ) 1-3 класи – 72099 грн.; на придбання електронних засобів навчального призначення «дидактичний мультимедійний континент для початкових класів» для учнів 1-3 класів НУШ – 1016565 грн.

Через те, що останнім часом увага багатьох мешканців громади прикута до того, куди скеровуються гроші з міського бюджету, ми привернули увагу тільки на фінансовий розподіл коштів. Під час сесії депутати, незважаючи на певні обставини, і на те, що дехто з їхніх колег вийшов із зали засідань і не брав участь у сесії, розглядали земельні та інші питання.