Сесія відбулась. Бюджет прийняли. Проблеми в раді залишились

IMG_5120Як ми вже повідомляли, сьогодні, 24 грудня, у Новій Каховці відбулась  4-а сесія Новокаховської міської ради 7 скликання. 32 депутати, які зареєструвалися в залі засідань, загалом розглянули 58 питань порядку денного.IMG_5095Останнім, 58-м,  було прийняття міського бюджету на 2016 рік. Але цьому передувала ціла низка питань, які так чи інакше, були пов’язані саме з бюджетом міста. Було розглянуто хід виконання та затверджено на наступний рік 15 міських програм. Їх  фінансування  передбачене у бюджеті на 2016 рік.  18 розглянутих питань стосувались  внесення змін до Статутів різних комунальних підприємств та установ. Зокрема, це 15 рішень щодо внесення змін до Статутів загальноосвітніх шкіл міста у зв’язку з переходом їх на так зване “автономне” фінансування. У блоці земельно-майнових питань  народні обранці розглянули 6 питань. IMG_5091Серед фінансових, окрім питання про бюджет на наступний рік,  розглянуто ще 6 питань. Загалом депутати “закрили” всі питання порядку денного за 2 години 40 хвилин. Варто відзначити, що цьому передувала робота депутатів на засіданнях постійних комісій ради. Ось тут і були «зламані основні палиці» між депутатами від різних партій. Зокрема, засідання комісії з депутатської етики, законності та правопорядку, розпочавшись о 13.00, завершилось … о 20.00…
З одного боку, це свідчить про прискіпливість та намагання новообраних депутатів дійти до суті кожного питання. Але з іншої сторони – це свідчення непрофесіоналізму й  відсутності попереднього вивчення депутатами питань, які виносяться на засідання постійних комісій. І ще одна біда депутатів від опозиції –  бачити у кожному, навіть процедурному, питанні намагання влади їх обдурити. Ну, в принципі, як ти себе сам поводиш з людьми, того й чекаєш від інших…
Сесія завершилась. Бюджет та всі питання  розглянуті. Але ситуація в нашій міській раді, як не прикро, далека від ідеальної. Як можна трактувати повальне утримання при голосуванні навіть за питання порядку денного представників партій “УКРОП”, “Совість України” та “Наш Край”? Якщо депутат з чимось не згоден, він голосує «проти». А «утримуватися» при кожному голосуванні – це  ні що інше як  профанація демократії. Ні те, ні се!
А як можна зрозуміти черговий «фінт» вищеперерахованих депутатських фракцій, коли вони майже на початку роботи сесії, під час розгляду питань внесення змін до Статутів ЗОШ міста, встали зі своїх місць у залі та перейшли на місця для запрошених і глядачів? При цьому не сказавши жодного слова ні ведучому сесію міському голові, ні секретарю сесії депутату В. Кубатку. Просто встали та пішли… І навіть зайнявши місця, як кажуть у глядацькій залі, продовжували поводитися ну зовсім не як належить  депутатам: раз у раз виходили із зали, розмовляли вголос між собою, з іншими присутніми.  І найголовніше – не голосували!IMG_5102Якщо під час 3-ї сесії, ця когорта опозиціонерів у повному складі встала і вийшла із зали засідань, то тепер вони нібито і залишились, але все одно не голосували. Яким чинним Законом, документом або інструкцією регламентована така поведінка депутата? Я такої не знаю. Може вони підкажуть ?…
Від самого  початку  засідання депутат від “УКРОПу” А. Рашевський у своєму депутатському запиті довго і досить нудно зачитував кимось заздалегідь заготовлені посилання на діюче законодавство щодо роботи депутатів місцевих рад, депутатських комісій і сесій рад. IMG_5098Потім з його вуст, вже без тексту, пролунав заклик до всіх депутатів, міського голови і секретаря ради діяти винятково  по закону. Промовивши це, він сів на місце. І вже через двадцять хвилин першим мовчки піднявся з місця і пішов із зали… А де ж дотримання Закону, пане Рашевський? Чи він вам знову не писаний?
Твердолоба позиція «А ми проти!», якої вже четверту сесію ради поспіль дотримується непримирима опозиція, зрозуміло, ніякого впливу на більшість не дасть. Така поведінка буде лише швидко множити на «нуль» рейтинги цих партій і депутатів від них.
Це вже дехто зрозумів. Фракція ВО «Батьківщина», у кількості 4 депутатів, із зали, як це було минулого разу, не пішла. Брала  участь в обговоренні питань та голосуванні. З чимось погоджувалась, з чимось  – ні. А це і є демократія в дії. Це і є справжня робота депутата на сесії міської ради!
Дуже хочеться сподіватися, що  за ВО «Батьківщина» й інші фракції перейдуть від непримиренної конфронтації до опозиційної, конструктивної діяльності. Бо перша позиція руйнує громаду, а друга  – дозволить згуртувати її навколо вирішення найважливіших для міста та його мешканців завдань. В інтересах не окремих політичних сил, а найперше – громадян міста.
Про  найважливіші рішення 4-ї сесії міської ради ми розповімо вам пізніше. Слідкуйте за нашими публікаціями.

Віктор Васильєв