Шахи: українка Музичук – чемпіонка світу

Чемпіонат світу з шахів, що з 16 березня 2015 року проходить у Сочі (Російська Федерація) підкорила 22-річна українка Марія Музичук.

Дівчина стала чемпіонкою світу, лишивши позаду господиню змагань – росіянку Наталію Погоніну.

Українську спортсменку вже встиг привітати президент України Петро Порошенко. Зокрема, на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook глава держави написав: “Щиро, з перемогою на чемпіонаті світу, Маріє Музичук!

Також привітав свою землячку лідер об’єднання “Самопоміч” Андрій Садовий. На своїй Facebook-сторінці він зазначив: “Пишаюсь! Українка Марія Музичук з Львівщини – нова чемпіонка світу з шахів!

Довідка:

Музичук Марія Олегівна – видатна українська шахістка 1992 року народження. Походить з міста Стрий, що на Львівщині. Володіє званням жіночого гросмейстера (з 2007 року), міжнародного майстра (з 2008 року), дворазова чемпіонка України (у 2012 та 2013 роках), чемпіонка світу та Європи 2013 року в складі збірної України, чемпіонка світу серед жінок 2015 року. Навчається у Львівському університеті фізичного виховання (магістр). Захоплюється музикою, відвідує заняття з гри на фортепіано.