Шана і слава борцям за свободу! У Новій Каховці відзначили День Соборності України

Cьогодні, 22 січня, українці згадують велику історичну подію – проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської народної  республіки в єдину Україну, яке увійшло до національного календаря як  державне свято – День Соборності України.

З цієї нагоди сьогодні у Палаці культури Нової Каховки відбулись урочистості. Керівництво міста, представники громадськость, молодь,  зібралися, аби вкотре вшанувати пам’ять усіх борців за свободу, незалежність та соборність нашої держави.

З вітальним словом до присутніх звернувся перший заступник міського голови Леонід Чурсинов. «Соборність, єдність – це інструмент захисту національних інтересів усіх громадян України, незалежно від їхньої національності чи віросповідання, – наголосив він. – Країна має  уміло користуватися цим інструментом. І коли ми всі відчуємо, що це приносить результати, ось тоді ідея соборності реалізується сповна».

Сьогодні в нашій країні неспокійно. Українська армія захищає територіальні землі нашої держави. Гинуть молоді хлопці, віддаючи своє життя заради суверенної та соборної України. Нова Каховка у цій боротьбі також зазнала тяжких утрат. Загинули наші земляки Сергій Підгорний, Віталій Галета, Денис Перепелиця, Олег Гребінський, Роман Гавриленко, Валерій Вахненко, Василь Артамкін. Їхню світлу пам’ять присутні на заході вшанували хвилиною мовчання. Не забудьмо у цей день  згадати у  молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих  згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Сво творчість присутнім на сцені Палацу дарували  творчі колективи міста: народна вокальна студія «Джерела», ЗАТ «Ручеек», «Сонечко», НАСТ «Роксолана», ансамбль народної пісні «Вітер мандрів», тріо «Горлиця», ансамбль «Чисті ключі», солістки Дар’я Цапко, Катерина Петрийчук, народний гурт «Забава» та інші.

За традицією, на честь борців за незалежну, соборну Україну до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку були покладені квіти від громади міста.

«Хай ваша життєва дорога засівається зернами добра і любові, – бажали ведучі,  завершуючи захід. – Хай у ваших домівках завжди панує мир і злагода, у серці – доброта, а у справах –  мудрість і виваженість. Нехай доля завжди буде прихильною до вас і ваших родин, даруючи радість життя!».