Шанс на виправлення. Успішна історія родини Р.

В середині травня 2017 року, до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради надійшло письмове повідомлення зі служби у справах дітей про факт жорстокого поводження з неповнолітньою Р., з боку вітчима.

З метою з’ясування обставин, фахівці Центру спільно зі спеціалістами служби у справах дітей та відділу у cправах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту, здійснили вихід за місцем проживання родини.

В ході бесіди та складання акту оцінки потреб сім’ї встановлено, що потреби неповнолітньої дівчини не задовольняються в повному обсязі. Окрім того що дівчина підтверджувала насильницькі дії з боку вітчима, умови, де проживала родина, зовсім не відповідали санітарно гігієнічним нормам. У дитини відсутнє постійне місця для сну, занять та проведення дозвілля, що унеможливлює її повноцінний та гармонійний розвиток.

З метою подолання складних життєвих обставин родині був запропонований соціальний супровід. Під час роботи з сім’єю працівники Центру постійно вели консультації щодо відповідального ставлення до виконання батьківських обов’язків, негативні наслідки у разі їх порушення та бесіди направлені на недопущення насильства в сім’ї.

В ході проведеної роботи дорослі підвищили власний виховний потенціал та почали відповідально ставитися до виконання батьківських обов’язків. Сім’я привела до ладу оселю та створила для доньки належні умови проживання. Між вітчимом та дівчиною покращилися стосунки, вони почали розуміти один одного, конфлікти залишилися позаду.

Наразі родину знято з соціального супроводу з позитивним результатом.

Втручання та вчасна допомога спеціалістів Центру дала близьким людям змогу зрозуміти й почути один одного, вирішила конфліктну ситуацію в сім’ї.

Новокаховський Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді