Шевченківські дні в ЗОШ №10

У росяні вінки заплетені суцвіття
До ніг тобі, титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
Тебе своїм сучасником звемо.

Шкільна бібліотека  ЗОШ  I-III ст. № 10 провела ряд заходів, присвячених Шевченківським дням. Оновлена постійно-діюча книжкова виставка «Благословенна хай буде година, і тая хата і село, що Україні принесло з великих найбільшого сина». 

7 березня до бібліотеки завітали вчитель української мови та літератури Терещенко Тетяна Миколаївна разом з учнями 7-Б класу. Вони взяли участь у поетичних акордах «Вдивляється Тарас в душу України».

Учні школи познайомились з книжковою викладкою «У нотах, у віршах, у кольорах» та галереєю дитячих малюнків «Сторінками Кобзаря».

З учнями 2-4-х класів в шкільній бібліотеці провели інформаційні бесіди «Слідами Тарасової долі».

12 березня бібліотекарі школи разом з учнями 5-В класу здійснили відео-подорож          «Тарасова струна не вмирає ». Діти поглибили свої знання про Тараса Шевченка не тільки, як про поета та письменника, а й художника. Він залишив нам у спадок багато своїх живописних творів.

Новиною для дітей була інформація про прапраправнучку Т.Шевченка – Юлію Бережко-Камінську, яка народилася в с. Чорнобаївка Херсонської області. (Її мама Ніна Семенівна Бережко, у дівоцтві Бойко, веде свій родовід від Катерини Бойко, сестри Тарасової матері). Юля почала писати вірші ще з семи років. Крім цього вона малює, гарно співає та складає музику на свої вірші. Зараз це доросла жінка. Працює редактором газети в м. Ірпінь. Продовжує писати вірші.

Нам дісталася чудова спадщина Т.Г.Шевченка, яку знають і шанують не тільки в Україні, а в усьому світі. Багато років минуло з того часу. Особистість поета, його патріотизм були зразком для інших і сьогодні дуже актуальні слова Великого Тараса:

Учітесь,  брати мої,
Думайте, читайте,
І чужому научайтесь,
Свого не цурайтесь.

Завідувачка бібліотекою Ольхова Н.О.