Ще раз про стихійну торгівлю!

Незважаючи  на настання морозної зимової погоди, торгівля у невстановлених місцях не вщухає. На вулицях нашого міста, у дворах, поряд з існуючими магазинами, на узбіччях доріг та в інших невстановлених місцях розгорнулася ціла мережа несанкціонованого збуту м’ясних і молочних продуктів, риби, овочів, фруктів, випічки, консервації домашнього приготування тощо. Деякі кмітливі «підприємці», активно торгуючи харчовими продуктами просто неба, утворюють цілі осередки незаконної торгівлі. Втім, так продавати харчові продукти – правопорушення, яке карається штрафом з конфіскацією товару або без неї.

Попри те, що придбані з рук продукти харчування не відповідають санітарним нормам, люди часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші та свіжіші, від господаря, а не від перекупників, та й заощаджується час на відвідини ринку чи супермаркету.

Шановні мешканці нашого міста, звертаємо вашу увагу на те, що, стихійна торгівля продовольчими товарами є загрозою епідемічного добробуту населення та потенційною небезпекою для споживачів. Продукти харчування, які безконтрольно реалізують несумлінні підприємці та приватні особи з рук, не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином. Отже, їх споживання може спричинити небезпечні гострі кишкові інфекції. Позиватися ж до суду за шкоду, заподіяну здоров’ю, підстав не буде – відповідача немає. Тому найефективніший спосіб уберегти своє здоров’я – не купувати продукти харчування у невстановлених для цього місцях.

Вкотре звертаємося до всіх жителів Нової Каховки із закликом не заохочувати стихійних торговців, а купувати продукти у спеціально відведених для цього місцях – магазинах, супермаркетах, ринках, які на території Нової Каховки існують в достатній кількості та можуть задовольнити усі потенційні потреби населення. Доки ми не навчимося шанувати себе та розуміти всі ризики купівлі, ніхто – ні поліція, ні контролюючі органи, ні органи місцевого самоврядування – не зможуть назавжди викорінити стихійну торгівлю в Новій Каховці.

Відділ економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Новокаховської міської ради