Що очікує власників квартир у новому році?

налог на недвижимостьЗ 1 липня набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який вносить суттєві зміни в порядок управління житловим господарством.

Зокрема, він руйнує монополію ЖЕКів на надання житлово-комунальних послуг та перекладає повну відповідальність за утримання та управління будинком на його мешканців. Відтепер власники квартир багатоповерхових будинків мають опікуватися не лише своїми оселями, а й сходами, ліфтами, дахом та подвір’ям. Згідно нововведення, мешканці мають час до 1 липня 2016 року, щоб визначитися з тим, хто здійснюватиме управління їхнім будинком. Вирішувати подальшу долю свого будинку, ы, відповідно, свого комфорту та благоустрою власники квартир мають на загальних зборах. У такий спосіб мешканці повинні обрати управителя будинком поміж себе або запросити керуючу фірму, яка надаватиме всі житлово-комунальні послуги, відповідатиме за утримання будинку, ремонт, буде підзвітною мешканцям. Члени ОСББ мають змогу самостійно визначати кошторис утримання будинку, встановлювати розміри внесків на утримання будинку та прибудинкової території шляхом прийняття рішень на загальних зборах згідно з законом, що регулює діяльність об’єднань власників багатоквартирних будинків.

У випадку, якщо мешканці до 1 липня 2016р. не досягнуть згоди і не виберуть організацію, яка займатиметься керуванням будинком, або не створять власне ОСББ, держава в особі органів місцевого самоврядування призначить керуючого або керуючу компанію самостійно. За роз’ясненнями щодо створення ОСББ можна звертатися до органів місцевого самоврядування.

В.Худченко, спеціаліст з питань комунального господарства виконкому Таврійської міськради