Управління Пенсійного фонду в Новій Каховці : “Що приховано за зарплатою у конверті?”

зарплата в конвертеНа жаль, деякі суб`єкти підприємницької діяльності платять своїм працівникам дві заробітні плати: офіційну та неофіційну, так звану у “конверті”. А є й такі, що платять лише неофіційну. В більшості випадків, рішення про виплату зарплати в “конверті” приймає сам роботодавець. Але, при прийомі на роботу нових співробітників, їм самим пропонують визначити, яку зарплату платити – нижчу офіційну або вищу у “конверті”. Крім того, в першому випадку роботодавець пропонує самостійно сплачувати податки із заробітної плати. І, щоб не сплачувати додаткові кошти, нерідко працівники обирають друге.

Це вигідно роботодавцю, і працівник, ніби, не ображається, оскільки йому надається можливість заощадити на податках, які утримуються із заробітної плати. Тільки, чомусь ні керівники підприємств, ні їх працівники не замислюються про наслідки, які можуть виникнути…

Небезпека “тіньової” зарплати, як і “тіньової” зайнятості, полягає не стільки у тому, що бюджет недоотримає кошти, не сплачуються відрахування до Пенсійного фонду, скільки в тому, що люди не матимуть змоги отримати гідну пенсію, інші соціальні гарантії, які відповідатимуть рівню реальної зарплати.

Отримання заробітної плати в “конверті” –  удар по пенсійних накопиченнях громадян та позбавлення можливості набути страховий стаж.

Влаштовуючись на роботу, людина повинна чітко усвідомлювати, якщо зарплату виплачують в “конверті”, то це означає, що роботодавець не укладе трудовий договір і працівник не отримає:

      – гарантованого розміру заробітної плати (зокрема розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки і заохочувальних виплат);

      – соціальних гарантій, передбачених законодавством;

      – права на відпустку, в тому числі на відпустку по вагітності і пологах;

      – права на оплату лікарняного листа;

      – права на охорону праці;

      – права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань.

Звертаємо увагу: згідно ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», мінімальна заробітна плата в 2016 році складає:

      з 1 січня – 1378 грн, з 1 травня – 1450 грн, з 1 грудня – 1600 грн.

Задумайтесь над своїм майбутнім, заздалегідь подбайте про своє гідне пенсійне забезпечення.

Прес-служба Управління Пенсійного фонду  у м. Нова Каховка