Що робити, коли придбав неякісний товар на ринку – вирішувати Вам

защищай  свои праваЗвернення споживачів до інспекції іноді не мають жодних підстав для розгляду, але і безглуздими їх не назвеш, адже причини до виникнення конфліктів іноді залежать від різних факторів:

– В середині травня купив на ринку розсаду 300 кущів  помідорів, висадив як завжди за всіма правилами, а через два дні більша частина кущів пожовкла. До кого пред’явити  претензії?

– Пройшов значний термін від часу виявлення недоліку. Необхідно було відразу звернутись до дирекції ринку, яка надає місця для здійснення торгівлі, визначити особу, що продала  посадочний матеріал та через відділ поліції або суд притягнути винних до відповідальності. Але причин не приживлення розсади багато, це і грунт, і полив, і добрива. Крім того жодної гарантії не надається, адже розсада придбана у приватної особи без будь якого документу.

– Купив хлібопіч, протягом півроку з невідомих причин згорів екран, маючи намір оглянути піч, я необережно її вронив, від чого тріснув корпус. Мені відмовляють у прийняті товару на гарантійний ремонт, що робити в такому випадку?

– Ремонтувати за власний рахунок. Визначати основну причину перегоряння екрану після того як тріснув корпус під час падіння в СЦ не будуть, адже допущене необережне використання товару – механічне пошкодження. В такому випадку товар автоматично знімається з гарантії.

В майстерню здала на ремонт дорожню сумку, в обумовлений термін прийшла її забирати, а мені повідомили, що сумку вкрадено і запропонували 200 грн. компенсації, при тому, що моя валіза коштувала 1500 грн. Підприємець відмовляється брати на себе провину, а поліція не може її довести, що робити?

Звернутись до суду. Для цього у Вас повинні бути чек на придбання валізи, що підтверджує вартість та квитанцію з майстерні, яка фіксує факт надання послуги з ремонту.

Подібні ситуації не рідкість, звертайтесь з проблемою вчасно, знайдемо вихід з ситуації, що склалася, можливо корисна порада також стане в нагоді.

                                                                                            А.Прокопенко ІЗПС