Чи буде створена Таврійська ОТГ

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який врегулює створення об’єднань тергромад (ОТГ) на основі міст обласного значення, як, наприклад, Нова Каховка. Він покликаний вирішити усі суперечки щодо подальшої долі таких міст у місті, як Таврійськ. Але нездійсненна перспектива Таврійська створити власну громаду все ще мусується зокрема в обласній пресі.

Та й таврійчани, які звикли вірити твердому слову свого міського керманича, адже він говорив, що це місто в місті попрощається з Новою Каховкою, аби об’єднатися з Кам’янською сільрадою, інколи, але питають про це. Адже їхній голова обіцяв значне покращення життя своїм виборцям після об’єднання з каховськими селами. В чому ж заковика? За версією деяких журналістів — ЦВК чомусь ніяк не може призначити вибори у цій громаді.

Мер Таврійська Микола Різак незадоволений таким станом речей. Його обурення розтиражували хе­рсон­ські ЗМІ. «Особисто я думав, що ми матимемо величезний спротив на рівні обласної влади. Вийшло навпаки: тут нас усіляко підтримують, а «нагорі» постійно гальмують з невідомих причин. Це мені нагадує боротьбу з вітряками. Прикро, що наша мета об’єднатися і створити одну з найкращих ОТГ в Україні не знаходить підтримки в Києві»,— поскаржився Микола Іванович кореспонденту «Нового дня».

Проаналізувати ситуацію ми попросили секретаря Новокаховської міськради Олександра Лук’яненка.

Олександр Володимирович зазначив: «Перше, що мене здивувало у коментарі, це фраза «наше намагання об’єднатися і створити найкращу громаду в Україні не знаходить підтримки у Києві». Хіба у нас Новокаховська із Таврійськом у складі така погана громада, що треба створювати кращу? Чи жителі Таврійська відчувають себе ображеними, чи їхні права порушені? Їх не задовольняють послуги, які вони отримують на території Новокаховської міськради? Або є певні претензії до роботи виконавчих органів місцевого самоврядування? Я таких не чув. Більш того, не один раз мені доводилось чути від Миколи Різака, що жителі Таврійська задоволені нинішнім станом речей. Їх все влаштовує і вони вдячні керівництву Новокаховської міськради за роботу, спрямовану на розвиток громади, у тому числі й таврійської, яка є частиною чисельної новокаховської.

Є гарне прислів’я: найкраще — ворог хорошому. Можна завжди створювати щось краще. Але чи вийде щось з цього — невідомо.

Друге. У державі на те й існують органи виконавчої влади, які повинні приймати зважені рішення. Одним з них є Центральна виборча комісія. Вона зобов’язана перевіряти усі документи, що надходять на її адресу, у тому числі і клопотання облдержадміністрацій про призначення виборів. Тож бажання щось створити повинне відповідати законодавству України. Якщо законом не передбачено створення таких об’єднаних територіальних громад (ОТГ), як Таврійська, то й ЦВК не може прийняти протизаконне рішення, за яке потім потрібно буде відповідати.

Як можна коментувати, що зі сторони центральних органів виконавчої влади відбувається спротив? Якщо він необґрунтований, за це є відповідальність, а якщо обґрунтований — тоді всі дії, які робилися Таврійськом у напрямку створення так званої ОТГ, не відповідають законодавству. Що таке взагалі спротив? Це кримінальна справа.

Також варто нагадати: по рішенню Кам’янської ради про об’єднання з Таврійськом досі розглядається кримінальна справа (мова йде про фальсифікацію рішення сільської ради). Головне: Таврійської ОТГ у «Перспективному плані формування територій громад Херсонської області», який розроблений обласною адміністрацією та затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України 31 травня 2017 р. №363-р, немає, оскільки її не може бути законодавчо. Я дуже прошу редакцію оприлюднити витяг з цього документу».

Якщо просить представник засновника нашої газети, ми завжди йдемо назустріч. Отже до уваги читачів — витяг з «Перспективного плану формування територій громад Херсон­ської області» (див. таблицю).

 Перелік спроможних територіальних громад Херсонської області

Назва територіальної громади Код населеного пункту – адміністративного центру територіальної громади згідно з КОАТУУ Назва населеного пункту — адміністративного центру територіальної громади Назви територіальних громад, що входять до складу спроможної територіальної громади Назва району чи міста обласного значення, до якого входить адміністративний центр територіальної громади
Каховська 6523500000 м. Каховка Каховська

Василівська

Кам’янська

Коробківська

Любимівська

Малокаховська

Чорнянська

м. Каховка
Новокаховська 6510700000 м. Нова Каховка Новокаховська

Дніпрянська

Райська

м. Нова Каховка
Таврійська 6510770800 м. Таврійськ Таврійська —“—

 

Це остання редакція «Перспективного плану», з якої видно, що Кам’янка, з якою хоче об’єднатися Таврійськ, за планом входитиме до Каховської ОТГ, а Таврійськ лишається на самоті сам із собою. Тож чи варто ображатись на ЦВК, яка, мабуть, теж не може зрозуміти наміри Миколи Різака. Та й про яку «усіляку підтримку» з боку обласної влади йдеться у висловлюванні таврійського очільника, коментар якого цитує «Новий день», якщо цей План складався саме обласною адміністрацією? Питання питань: з ким вона об’єднала Таврійськ? Переконані, що наміри Миколи Івановича не підтримує ні місцева влада, ні обласна, ні столична.

І останнє. Як вище було зазначено, у Верховній Раді вже розглядається законопроект, який регулює створення об’єднань територіальних громад на основі міст обласного значення. Документ поставить усі крапки над «і» у цьому питанні. Зніметься сама проблема про вибори у цій незапланованій ОТГ.

І наостанок декілька запитань від Олександра Лук’яненка: хіба у нас регіональні керівники на місцях найрозумніші чи настільки юридично обізнані, що можуть вільно трактувати Закони, дії Кабміну, ЦВК і звинувачувати їх у вчинені злочину? Може хтось, нарешті, розбереться, що таке — Таврійська ОТГ? Кому вона потрібна? І як ця ідея взагалі може бути реалізована всупереч законодавству України?

Редакція «НК online» не сумнівається, що Олександр Лук’яненко висловив думку більшості депутатського корпусу.

Віктор Васильєв