Що таке iGov, або Навіщо стояти в черзі?

iGovДалеко не перший рік в українському суспільстві мусуються теми електронного врядування та електронних послуг. Політики, чиновники, громадські діячі, експерти і науковці в один голос заявляють про необхідність впровадження відповідних прогресивних механізмів.

Хіба що лінивий не висловлювався на підтримку використання сучасних технологій у державному управлінні. Але до останнього часу віз залишався на місці…

Справжнім проривом у сфері електронного врядування став нещодавній запуск порталу державних послуг iGov (https://igov.org.ua/), розробленого волонтерами, громадськими активістами у співпраці ключовими державними органами влади. Вони поставили за мету амбітне прагнення – перевести усі державні послуги в електронну форму, тим самим наблизивши їх до користувачів, позбавивши людей сумнівного задоволення від безкінечних черг під кабінетами чиновників, а можновладців – спокуси вдатися до корупційних дій.

За короткий проміжок часу ініціаторам некомерційного проекту iGov вдалося охопити майже всі регіони країни та найрізноманітніші сфери діяльності. Вже зараз за допомогою порталу громадяни, юридичні особи, представники бізнесу можуть замовити більше 200 послуг, зокрема отримати субсидію на житлово-комунальні послуги, одноразову матеріальну допомогу, довідку про доходи, відсутність (наявність) судимості, інформацію про право власності; зареєструвати авто; оформити паспорт для виїзду за кордон; звернутися до міського голови або голови місцевої державної адміністрації. При цьому система дозволяє забезпечити ідентифікацію користувача, надійний захист його персональних даних, чітко проконтролювати хід розгляду державною установою відповідної заявки. Такі можливості відкриті і для жителів Херсонської області. До співпраці з iGov вже долучилися обласна державна адміністрація, Генічеська, Горностаївська, Каланчацька районні державні адміністрації, Голопристанський і Каховський міськвиконкоми, запустивши майже 57 послуг через Інтернет.

І це тільки початок! Географія та перелік електронних послуг постійно зростає, і кожен бажаючий може докласти свою частку розуму, вмінь та зусиль для позитивних змін у країні. Для якомога якіснішого впровадження послуг в електронному вигляді потрібні волонтери, які прагнуть зробити внесок у боротьбу з корупцією та підвищення ефективності державного менеджменту.

Стати волонтером, знайти однодумців і більше дізнатися про iGov можна за посиланнями https://igov.org.ua/    або https://www.facebook.com/igov.org.ua/