Що цікавенького побачили, чому навчились у поляків?

польша-мер– Яка увага приділяється розвитку спорту, культури, медицини тощо? Чи працюють у поляків позашкільні навчальні заклади?
– Станцій юних техніків, туристів, ДЮСШ, будинку дитячої творчості там немає, хоча в школах викладається фізкультура, проводяться уроки з естетичного виховання. Але побудований чудовий потужний спортивний комплекс, який має футбольне поле 35 на 60 м, до 4-х волейбольних, баскетбольних майданчиків, облаштовану стіну для альпіністів. Поряд – комплекс з 11 басейнів з функцією створення хвиль різної інтенсивності. Поляки пишаються своїм спортивним комплексом, басейном, старовинним замком, розташованим у парковій зоні (він належить місту). Тут нині – культурний центр із залою на першому поверсі для виконання класичної музики.
Є центр культури, правда, зі штатом, набагато меншим, аніж у нас (директор, декілька фахівців). Заняття спортом, у аматорських гуртках, само собою, – платні. Школярів водять до басейну двічі на місяць, згідно міської програми.
Здивувало, що у дитячому садочку, який мені показали, не було ліжок для денного сну малюків. Пояснили, що це дуже дороге задоволення. Харчування – стовідсотково за рахунок батьків.
Щодо медицини: страхової як такої немає, багато проявів ще радянських часів. Немає аналогу нашому управлінню праці і соціального захисту населення. При цьому для інвалідів є все, що потрібно.
– А чи є при муніципалітеті черга на житло?
– Є, вона складається з 200 осіб. Гроші на будівництво житла закладаються у міський бюджет. Будують кожного року.
– А собаки бігають містом?
– Така проблема була років 10-15 тому. Зараз працює притулок для тварин, гроші – з місцевого бюджету плюс допомога громадських організацій. Взагалі у місті чисто, охайно, хоча у посадках за околицею сміття бачив. Штрафи – то обов’язок силових структур. І не дай Бог не сплатити…
Пізнавальне інтерв’ю з Володимиром Коваленком після його приїзду з Польщі читайте у свіжому номері газети «Нова Каховка».польша-2-мер