Що турбує жителів Нової Каховки?

Сьогодні, 28 липня, під час чергового засідання Новокаховського виконавчого комітету, спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян Анжела Бабенко доповіла про стан роботи зі зверненнями громадян, організацію особистого прийому за підсумками першого півріччя. 3
Пропонуємо ознайомитися зі звітом.

“За перше півріччя 2015 року до виконавчого комітету Новокаховської міської ради, з урахуванням колективних звернень, надійшло 531 звернення, що на 5 звернень менше ніж за відповідний період 2014 року. Письмових звернень надійшло 294, що на 12 більше ніж у І півріччі 2014 року, на особистому прийомі у міського голови та його заступників надійшло 128 звернень, що на 16 менше ніж у 2014 році.
До вищих органів влади надійшло 153 звернення (на 11 більше ніж за відповідний період 2014 року), зокрема до:
– Адміністрації Президента України – 10;
– Кабінету Міністрів України – 5;
– Верховної Ради – 1;
– Обласної державної адміністрації – 28;
– Урядової телефонної “гарячої лінії” -109.
У зверненнях до вищих органів влади піднімались питання: поліпшення житлових умов-11 звернень (в основному це неодноразові звернення гр. Довганя С.П., Тимофієнко О.А., Кохан В.І.); надання матеріальної допомоги на лікування -8 звернень; комунальні: вартість житлово-комунальних послуг, якість комунальних послуг, ремонт доріг та внутрішньоквартальних проїздів; питання роботи транспорту та забезпечення перевезень пільгових категорій населення; виплати заробітної плати працівникам Каховського судноплавного шлюзу, сприяння вирішенню питання виплати заробітної плати працівникам поліклінічного відділення Державного закладу “Відділкова лікарня станції Херсон ДП “Одеська залізниця” та ін.
Загальна кількість питань, порушених у зверненнях громадян, що надійшли до виконавчого комітету у І півріччі 2015 року, склала 587 (+97), в тому числі :
– земельні – 4 (-8) (надання дозволу на приватизацію землі, виділення
земельних ділянок);
– житлові –71 (-20) (надання житла, поліпшення житлових умов);
– комунального господарства – 149 (+33) (якість та вартість житлово –
комунальних послуг, ремонт будинків та комунальних мереж, благоустрій території, встановлення сміттєвих контейнерів, лавочок на зупинках, облаштування дитячих майданчиків, завезення землі, ремонт доріг та ремонт асфальтного покриття прибудинкових територій, встановлення елементів примусового зниження швидкості автотранспорту, відновлення пішохідних переходів, прочистка та ремонт зливової каналізації та ін.);
– охорони здоров’я та медицини –22 (+12) (надання пільгових рецептів,
забезпечення ліками за пільговими рецептами, направлення на лікування до медичних установ, відкриття нових аптечних пунктів (с. Корсунка);
– праці та заробітної плати – 31 (+18) (працевлаштування, затримка у виплаті заробітної плати);
– соціального захисту – 174 (+82). (з них 109-надання матеріальної допомоги на лікування, обстеження, придбання ліків та ін., а також питання отримання соціальних виплат, визнання права на отримання соціальної допомоги, призначення субсидії);
– законності та правопорядку – 16 (-1 ) (порушення громадського порядку);
– будівництва та архітектури –22 (-5) (порушення архітектурних норм,
щодо законності та заборони будівництва);
– транспорту та зв’язку –25 (+10) (якість та вартість перевезень, введення додаткових рейсів, зміна графіку руху транспорту);
– діяльності органів місцевого самоврядування – 15 (-27) (перегляд рішень
адміністративної комісії, опікунської ради, здійснення кадрової політики, використання бюджетних коштів, невдоволеність діями керівників органів місцевого самоврядування, роботи комісії з питань дотримання закону про мови ;
– екології – 13 (+3) (спил, кронування старих дерев);
– культури –4 (-7). (пропозиції щодо розвитку туристичної сфери, мовна політика);
Аналіз звернень за галузями свідчить, що домінуючими є питання соціального захисту –29,6%, питання роботи комунальних служб міста (ремонт покрівель, під’їздів, будинків, ремонт доріг, тощо) –25,4%,. житлові питання (надання житла, покращення житлових умов, надання допомоги у реєстрації) -12,1%.
За звітний період до виконавчого комітету надійшло 81 неодноразове звернення громадян (це звернення громадян, яких не влаштовують надані згідно діючого законодавства відповіді, роз’яснення, не зважаючи на вичерпні відповіді з порушених питань вони продовжують листування). У неодноразових зверненнях порушувались питання надання житла, щодо призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, ремонту покрівель та ін.
Кількість дублетних звернень –7.
У звітному періоді до виконавчого комітету надійшло 62 колективних звернення, що на 21 більше ніж за відповідний період 2014 року. У колективних зверненнях поставили підпис 988 громадян.
У колективних зверненнях громадян порушені питання ремонту будинків, покрівель, під’їздів, каналізаційних мереж, ливнестоків, забезпечення водопостачанням, спилу (обрізки) дерев, благоустрою прибудинкової території, ремонту доріг, встановлення елементів примусового зниження швидкості автотранспорту, облаштування дитячих майданчиків, перенесення дитячого майданчику, незаконного будівництва, надання дозволу на здійснення оптово-роздрібної торгівлі по вул. Заводській, щодо оплати за електроенергію в місцях загального користування, забезпечення перевезень громадян пільгових категорій, організації додаткових рейсів до садових товариств, питання неналежної якості обслуговування автобусних маршрутів, пропозиції щодо перейменування вулиць у місті, ліквідація бездомних собак та ін.
За характером звернення поділяються таким чином:
– скарги – 136;
– клопотання – 388;
– пропозиції – 7;
Із 531 звернення мешканців міста вирішено позитивно – 173 (32,6 %), роз’яснено – 320 (60,2 %). На контролі виконкому, його служб залишається вирішення 12 питань, порушених у зверненнях громадян, а саме: ремонт покрівель-6, ремонт доріг та внутрішнооквартальних проїздів-4, влаштування автобусної зупинки по вул. Щорса, забезпечення водопостачанням мешканців будинку по вул. Фабричній,3. У стадії розгляду на даний час знаходиться 26 звернень.
У звітному періоді значна кількість громадян зверталась для вирішення своїх питань безпосередньо до служб, відділів виконкому та до керівників комунальних підприємств міста.
В структурних підрозділах виконкому продовжено практику проведення виїзних прийомів за місцем проживання, прямих телефонних ліній, коли керівники організацій установ, комунальних підприємств у телефонному режимі дають відповіді на питання мешканців міста.
Керівниками служб, відділів, управлінь виконкому, керівниками комунальних підприємств міста у засобах масової інформації (міське радіо, газета “Нова Каховка”, міський сайт) постійно проводиться роз’яснювальна робота за напрямками діяльності по найбільш гострим питанням життя територіальної громади.
Характеризуючи в цілому роботу служб, відділів, управлінь виконкому та його комунальних підприємств слід зазначити, що у абсолютній більшості звернення розглядались згідно вимог діючого законодавства, Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008. Питання, порушені у зверненнях ретельно вивчались, відповіді надавались з посиланням на відповідні статті законів України, у встановлені законом терміни. При наявності фінансової та законодавчої можливості вирішувались позитивно.
Виконавчим комітетом системно проводиться робота по підвищенню персональної відповідальності керівників служб, відділів, управлінь, комунальних підприємств міста щодо організації роботи зі зверненнями громадян, забезпечення виконання ЗУ “Про звернення громадян” та Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”:
– стан роботи зі зверненнями, організації особистих прийомів, виконання закону України “Про звернення громадян” за підсумками 2014 року розглянуто на засіданні виконавчого комітету у січні 2015 року;
– питання роботи зі зверненнями заслуховуються на апаратних нарадах міського голови з керівниками підприємств та організацій міста;
– при підведенні підсумків роботи за місяць враховуються показники виконавчої дисципліни щодо організації роботи зі зверненнями, виконання доручень міського голови, його заступників даних під час особистих прийомів;
– відповідальним за організацію роботи зі зверненнями громадян надаються методичні консультації, допомога в організації роботи і зверненнями громадян, веденню діловодства згідно вимог діючого законодавства.
З метою забезпечення інформованості населення міста про особисті прийоми міського голови, його заступників у газеті “Нова Каховка” та через міське радіо щомісячно оприлюднюються графіки особистих прийомів міського голови, його заступників, керівників обласних структурних підрозділів, які проводять виїзні прийоми у м. Нова Каховка. Ця інформація також розміщена на сайті міської ради, стендах виконкому”.