Щоб мати право вчити інших, потрібно вчитися самому

Саме під таким гаслом в м. Києві 03.11.2018 р. проходив семінар-логопрактикум «Логопедичні заняття з немовленнєвими дітьми. Ігри на «запуск» мовлення» , який  відвідала  вчитель-логопед Інклюзивно-ресурсного центру Новокаховської міської ради  Стасюк Дар’я Миколаївна.

Семінар проводила Скорик О.С., вчитель-логопед, директор логопедичної студії «Диво слова», автор логопедичних посібників, яка вважає, що вчитель-логопед – це актор та режисер, письменник та поет, винахідник, психолог та арт-терапевт и все це в одній особі. Кожне заняття не схоже на інше, кожна дитина індивідуальна, тому і вчитель-логопед повинен бути індивідуальним та творчо налаштованим. Саме для того, щоб урізноманітнити та отримати низку новий творчих ідей логопеди відвідують практикуми, майстер-класи, тренінги колег і Дар’я Миколаївна не вийняток.

Ольга Семенівна на тренінгу із задоволенням поділилась з присутніми відео- та фото-  відривками власних занять з дітьми. Продемонструвала практичний наочний матеріал, який найчастіше використовує на своїх заняттях. Цікавий той факт, що для своїх занять Ольга Семенівна використовує будь-які оточуючі  предмети, цікаво їх обігруючи. Додавши трішки фантазій, з будь-якого предмету можливо зробити той, який буде активно використовуватись на логопедичних заняттях, й зауважувала, що логопед – в якійсь мірі – винахідник та поділилася багатьма цікавими ідеями.

В кожного логопеда є свої напрацювання, метода, засоби та прийоми, якими найчастіше користуються у роботі, але саме такі тренінги колег заряджають енергією на нові досягнення, дають поштовх до самовдосконалення, що в подальшому результативно використовується на заняттях з дітьми, адже всі ми працюємо заради однієї мети – гарного мовлення нашого молодого покоління.

Після відвідування логопрактикума з’явилось багато творчих ідей, які Дар’я Миколаївна починає  активно впроваджувати у власній практиці,  девіз її роботи – «Цінуй те що маєш, але не зупиняйся на досягнутому» .