Щоденно на Херсонщині виявляють 12 онкохворих

Страшні цифри озвучила під час шведсько-української конференції головний лікар Херсонського обласного онкологічногодиспансеру Ірина Сокур: 

– Херсонська область ось уже другий рік поспіль посідає 2 місце в країні за рівнем окнологічної захворюваності. Щоденно діагноз злоякісного новоутворення ставиться 12-ти людям. Найбільшою проблемою для Херсонщини є те, що кожен 4 хворий виявляється лікарем в занедбаному стані. Це жахлива статистика. Наше основне завдання привернути увагу населення до проблеми злоякісних новоутворень, проходити профілактичні огляди, і оснащення сучаним обладнанням.

Обладнання коштує неабияких грошей. Понад 300 млн гривень – для області поки що дуже велика сума.

– Потреба в коштах для обласного онкодиспансеру дуже велика, – повідомив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв. – Що ми сьогодні можемо зробити? Необхідно, щоб кожен район, кожна ОТГ за співфінансуванням надали коштів до загальної суми. Більшу частину надасть обласний бюджет. Придбаємо для диспансеру лінійний прискорювач таким чином – у ньому зараз є колосальна потреба. Далі ми купуємо пересувний мамограф для кращої діагностики на місцях. Далі – у нас можливо звільняться кошти, які ми планували витратити на інвестиції в аеропорт Херсон. І ці гроші – 52 млн грн ми направимо на онкодиспансер, на придбання обладнання. В цілому потраба диспансеру в обладнанні – більше 300 млн. грн.

Херсонщина за день