Щодо податку  на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичних осіб

налог на недвижимостьПодаток на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в 2016 році мають сплачувати фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Оподаткуванню підлягає загальна площа об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, незалежно від їх кількості, в тому числі їх частки. Фізичні особи, в тому числі підприємці, будуть сплачувати податок за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебували у їх власності протягом 2015 року. На території Новокаховської, Таврійської міських рад, Райської сільської ради встановлена ставка податку 0,1 відсоток від мінімальної заробітної плати (1218 грн.) за 1 кв. м загальної площі майна, або 1 грн. 22 коп. за 1 кв.. м., Дніпрянською селищною радою встановлено ставку податку у розмірі 0,5 відсотків від мінімальної заробітної плати,  тобто 6 грн. 09 коп.  за 1 кв.м.. для нежитлових приміщень  та 1 відсоток або 12 грн. 18 коп. за 1 кв. м. житлової нерухомості. При цьому, відповідно до діючого законодавства, власникам квартир, незалежно від їх кількості, доведеться сплачувати податок за загальну сумарну площу житла, що перевищує 60 кв.метрів, а власникам житлових будинків, незалежно від їх кількості, за площу, що перевищує 120 кв.метрів. У разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток  не оподатковується 180 кв. м. загальної сумарної площі цих об’єктів.

Крім того, фізичні особи – громадяни, підприємці, нерезиденти мають сплатити зазначений податок  за наведеними вище ставками за загальну площу об’єктів нежитлової нерухомості, наприклад, господарських (присадибних) будівель – допоміжних (нежитлових) приміщень, до яких належать, зокрема, сараї, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, тощо, а також, за офісні будівлі,  адміністративно-побутові будівлі,  торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування; гаражі, криті автомобільні стоянки та інше. Пільги щодо неоподаткованої площі таких об’єктів чинним законодавством не передбачені.

Розрахунок податку, що належить сплатити фізичній особі до 01.09.2016 року, здійснюється Новокаховською ОДПІ та направляється платнику податку у вигляді податкового повідомлення-рішення у термін до 01.07.2016 року. Податок сплачується до бюджету місцевої громади за місцем розташування об’єкту нерухомого майна.

З метою уникнення непорозумінь та оперативного вирішення проблемних питань Новокаховська ОДПІ пропонує фізичним особам – власникам об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості провести звірку з органом фіскальної  служби  щодо визначення платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, розміру податку, об’єктів оподаткування, розміру пільги, тощо.

Контактні телефони для отримання інформації: (05549) 4-53-44 або 4-52-88.