Щось дорожчає, щось дешевшає

продукти_магазин_супермаркет

На споживчому ринку області у жовтні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,7%. Найбільше (в 1,6 раза) подорожчали яйця. На 11,0–2,3% підвищились ціни на овочі, молоко, масло, сир і м’який сир (творог), кисломолочну продукцію, м’ясо птиці.

Такі данні наводять в Головному управлінні статистики Херсонщини.

Також, на 1,2–0,2% зросли в ціні цукор, борошно пшеничне, яловичина, олія соняшникова, макаронні вироби. Разом з тим, на 4,7–1,3% знизилась вартість крупи гречаної, фруктів, рису, свинини. Також, на 0,7–0,1% подешевшали риба та продукти з риби, безалкогольні напої, хліб.

Алкогольні напої, тютюнові вироби подорожчали на 1,9% внаслідок зростання цін на тютюнові вироби (на 2,3%) та на алкогольні напої ­ (на 1,0%).

Одяг і взуття подорожчали на 2,2%, зокрема, взуття – на 3,5%, одяг – на 1,3%.

Підвищення цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 7,5% було спричинено збільшенням вартості холодної води (на 45,7%), опалення (на 38,5%), каналізації (на 22,5%) та твердого палива (на 6,4%).

Ціни (тарифи) у сфері охорони здоров’я зросли на 0,4% внаслідок подорожчання амбулаторних послуг (на 0,7%), фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання (на 0,5%).

У транспортній сфері ціни (тарифи) в цілому залишились на рівні 100% внаслідок одночасного підвищення цін на паливо та мастила (на 0,9%) та зниження вартості транспортних послуг (на 1,3%).