Школа №7: вертепи, посівання, щирі побажання

Зимові свята – це  завжди очікування святкової казки, дива, піднесений настрій. Це – новорічні вітання та щедрі побажання, смачна кутя, гостини. Здавна у народі говорили: якщо на зимові свята в хаті колядують та щедрують – увесь рік буде щасливим та багатим.

 Керуючись доброю українською традицією, школярі ЗОШ №7 (директор Грішагіна Л.В.)  14 січня,  ходили гуртом посівати  по школі – вітати добрих людей з Новим роком, закликати добробут, злагоду та багатий урожай, щастя та міцне здоров’я.

 У перший день Нового року діти ходили з класу в клас, символічно засіваючи хлібні зерна і бажаючи всім щастя, здоров’я, щедрого врожаю.   Хлопці та дівчата показували свої святкові вертепи в школі, радуючи дітей та  дорослих щирими побажаннями, душевними піснями та справжніми театралізованими виставами, де головними  діючими особами були  Дід Мороз та коза.

За доброю традицією учні ЗОШ №7  завітали зі святковими побажаннями  до мера міста Таврійська Миколи  Різака. Хлопчики посівали, лунали веселі пісні. За це в нагороду  від Миколи Івановича діти отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість.72

Святкове посівання стало справжнім відродженням народних прадавніх традицій, що є так важливо для нашого молодого покоління. І нехай всі побажання, що лунали  в цей святковий день здійсняться –  і для небайдужих педагогів, пересічних людей, які з радістю приймали наші вертепи, і для самих щедрувальників, які щиро зичили щонайкраще.

71
73