Школа майбутнього першокласника

Вже не одну суботу триває робота у «Школі майбутніх першокласників» у Новокаховській ЗОШ №1.  До навчання приступили 62 дошкільника.

Адаптація першокласників – процесс складний, кропіткий, адже дитині слід не тільки пристосуватися до успішної роботи у шкільному середовищі, але й крокувати до подальшого психологічного, особистісного та соціального розвитку. Завданням школи в цей період є створення педагогічних і соціально-психологічних умов, які дозволять дитині успішно розвиватися у шкільному середовищі.

 Вчителі початкових класів Розновська А. та Тесленко О. проводять з дітьми заняття з використанням психогімнастики, дидактичних ігор для розвитку дрібної моторики, пам’яті, мислення, уяви, знайомлять з правилами життя у шкільному колективі. Вчителі іноземної мови Постна Д. та Ченкова І. дають дітям уявлення про форми вітання англійською мовою, вивчають скоромовки, використовують пальчикову гімнастику. Бібліотекар Ковтун З.В.  за допомогою казкотерапії розкриває секрети щодо збереження книг, знайомить з різномаїттям літератури для дітей різного віку. Психолог  Новицька О. в роботі з дітьми використовує проектні методики, рольові ігри, які сприяють формуванню психологічної, емоційно-вольової, мотиваційної та комунікативної сфер розвитку дитини, дає рекомендацій батькам і вчителям.

Поки малюки розвивають навички спілкування, ближче знайомляться один з одним, пізнають правила спілкування, поведінки в колективі, розвивають світогляд, батьки мають можливість поспілкуватися з психологом, отримати відповіді на свої запитання, взяти участь в тренінгах.

Діти з великим задоволенням відвідують «Школу майбутніх першокласників» та з нетерпінням чекають наступної зустрічі.

    А. Розновська, куратор проекту «Забезпечення наступності між початковою  і дошкільною освітою»