«Школа турботливих батьків»

У  ДНЗ ясел-садка №8 Новокаховської міської ради (завідувач – Зінаїда  Тихонова)  відбулося заключне засідання консультативного пункту «Школа турботливих батьків».

З 18 травня у  ДНЗ ясла-садок №8 Новокаховської  міської ради зустрічав батьків в різних вікових групах, для яких проводилися групові батьківські збори та працював консультативний пункт «Школа турботливих батьків» на тему «Гра – провідна діяльність дошкільнят».

Під час зустрічі батьки мали можливість  познайомитися з цікавими темами, отримати поради та рекомендації від різних спеціалістів завідувача З.  Тихонової, вихователя-методиста Н.  Столяр, практичного психолога Т. Нікуліної.

 Завідувач  З. Тихонова   гостинно та радо зустріла батьків словами подяки за проведену діяльність і підтримку дошкільного навчального закладу протягом всього 2016-2017 н.р.  Вона  розкрила тему «Дошкільне дитинство – важливий період становлення особистості».  Вихователь- методист  НСтоляр  надала корисні поради «Як виховати гуманну дитину» та правильно поводитися в різних ситуаціях.

 Практичний  психолог Т. Нікуліна інформувала батьків про  результати   анкетування «Ігри та іграшки» та  провела  консультацію «Пограйся зі мною». Батьки збагатилися знаннями, переглянули своє ставлення до дітей та їх виховання.

Вихователі груп розкрили найрізноманітніші теми для батьків вихованців:

  • молодша група № 5 вихователі Л. Павленко, Т. Дрозд  – «Гра в житті дитини молодшого віку». Доцільно були проведені консультація «Гра – це праця дітей» з практичним показом презентацій за методикою М. Монтессорі, відеоролик «Робота дітей з презентаціями на заняттях», який вразив батьків тим, як навчилися виконувати завдання їх діти. Ефективно пройшла  практична частина – це робота батьків з презентаціями, які вибирали «у магазині» гру, яку бажали б придбати своїй дитині та вчилися правильно працювати з нею.

Протягом зборів  відбувся обмін досвідом батьків про гру  з дітьми у вільний час. На високому рівні проведена «Майстерня ігрового спортивного нетрадиційного обладнання»,  виготовленого батьками, де кожна сім’я з гордістю репрезентувала свою роботу.  А відверта розмова з дітьми про спільну гру в родинному колі розчулила серця батьків після перегляду відеоролика з розповідями-міркуваннями  їх дітей.

  • Середня група № 4 вихователі Л. Білоус, Н. Юзвенко  -«Інтелектуальні здібності дитини». Вихователі вдало використали відеопрезентацію «Розвиток інтелектуальних здібностей дитини на заняттях з грамоти та математики» з використанням дидактичних ігор.

Батьки мали можливість побачити свою дитину та її здібності в процесі гри зі однолітками. Змістовно розкрито консультацію на тему «Розвиваємо інтелект дитини разом» вихователем Білоус Л.Л. та вирішення проблемних ситуацій  з даної теми.

  • Молодша група № 7 вихователь Н.  Гончар  – «Дитячий садок – моя друга домівка». Батьки прослухали консультацію «Родинне дерево», міні-лекцію «Права та обов’язки дітей дошкільного віку» (право на ігри), ознайомились з основними нормативно-правовими документами та рекомендаціями.

Таким чином, батьки впевнилися в тому, що так само, як для кожного дорослого є важлива  його робота, дитині необхідна гра. Через гру дитина знайомиться з навколишнім світом, з відносинами між людьми, у грі дитина вчиться спілкуватися і взаємодіяти з однолітками, набуває нові якості, які потрібні для успішного спілкування.

«Школа турботливих батьків» надала цінний педагогічний досвід в розвитку і вихованні гармонійної особистості дитини.

Адміністрація я/с №8