Школа, якою пишаються

Є в Новій Каховці два унікальних навчальних заклади – ровесниці міста: ЗОШ №1 та НВК №2.  Впродовж 65 років у цих стінах щодня радо зустрічають малечу і проводжають уже дорослих підлітків, зі сформованими поглядами та ґрунтовними знаннями.

Школа №1 святкувала свій ювілей у понеділок, 18-го, а НВК №2 зустрічав гостей вчора, 21 вересня.

Цікавий факт: багато років між навчальними закладами точились дискусії з приводу того, яка все ж таки школа відчинила двері  новокаховчанам першою. Виявляється, як оголосила присутнім на святі начальник відділу освіти Оксана Яубова, це була саме друга школа, а хто хоче перевірити  – може зробити це у музеї історії Нової Каховки. Але повернемось до свята.

На думку міського голови Володимира Коваленка, який привітав шкільну громаду, відзначення ювілею, особливо – такого солідного, має включати в себе три складові: згадування історії закладу і людей, які стояли біля його витоків, підведення підсумків досягнень сучасної школи та окреслення планів на майбутнє. І про все це, звичайно, присутні на святі дізнались.

«Вчитель – людина, яка не лише вчить. А зазирає у душу, допомагає, наставляє, підтримує. Аби потім дитинка, яка стає дорослою особистістю, пам’ятала звідки вона,  хто їй дав знання і жила за законами людяності та гуманності, – зазначив Володимир Іванович. –  І НВК №2 якраз те місце, де  дітей навчають бути людьми – добрими, сильними, розумними, цілеспрямованими. Друга школа має багату історію, свій статус та беззаперечний авторитет, оскільки входить до числа найкращих у місті. Зичу усім вам і надалі процвітання та нових здобутків!».

Привітати школу та її колективи – учнівський, педагогічний, батьківський – до закладу завітало чимало гостей,  серед яких керівництво міста, відділу освіти, депутати, випускники, поважні ветерани освітянської ниви.

Серед присутніх колишні очільниці  – Лариса Жеребцова, Тетяна Корнілова, Оксана Якубова, Галина Свиридова.

З вітальним словом та подякою колективу і всім, хто не байдужий до життя НВК, звернулась нинішній директор Євгенія Пуляєва. «Щоранку сюди поспішають учні та вчителі. І так вже 65 років, – сказала вона. – Шановні педагоги-ветерани, дякую вам за те, що саме ви творили історію та славу другої школи, примножували традиції, зберігали й передавали з покоління у покоління. Низькій уклін вам! І хочу запевнити:  школа тримає заданий колись високий рівень, продовжує активно жити, творити, сіяти у душі діток добре і вічне!».

Також Євгенія Вікторівна нагадала, що очолюваний нею заклад відзначає не лише 65-річчя, а й 20 років від створення на базі школи навчально-виховного комплексу.

Не обійшлось на святі й без нагород. Кращим серед кращих педагогів начальник відділу освіти Оксана Якубова та секретар міськради Олександр Лук’яненко, до речі, випускник школи, вручили грамоти і квіти.

Від імені колег – керівників навчальних закладів міста – слово для вітань взяла директор НКТЕЛ Тетяна Долецька. І не випадково, адже вона  завітала до стін рідної школи, якій Тетяна Євгеніївна завдячує багато чим у житті.

Аби свято запам’яталось усім, доклали зусиль вчителі, вихователі,  діти разом з батьками. Номери у їхньому виконанні вітали гучними оплесками.

А оскільки неодноразово згадувалось про те, що школа – ровесниця міста, пролунав у залі і відомий усім містянам «Новокаховский вальс» у виконанні Павла Осипенка.

«Я пишаюся тим, що навчаюсь в НВК №2! Я пишаюсь тим, що працюю тут! Пишаюсь, що моя дитина навчається у другій школі! Горда тим, що очолюю цей заклад», – так пролунали завершальні акорди дружнього, теплого та щирого свята. Тож вітаємо вас, НВК №2!