Шлях до мистецтва

Виставки-червня-030

Стало доброю традицією проводити виставку творчих робіт учнів випускних класів дитячої школи мистецтв у стінах картинної галереї ім. Альбіна Гавдзинського.

Дитяча школа мистецтв сьогодні – це центр дитячого творчого розвитку, вміло створює освітнє середовище соціокультурного та професійного самовизначення, самореалізації дітей. Виставка робіт випускників показала, що в ДШМ працюють талановиті педагоги, всю свою майстерність, всі сили і енергію віддають підростаючому поколінню. У школі вчаться талановиті діти, захоплені мистецтвом, що прагнуть до творчих висот.

Виставки-червня-041

В експозиції «Шлях до мистецтва» представлені роботи п’ятнадцяти  випускників викладачів Юлії Івановни Розенцвейг та Олексія Борисовича Іванова. Але вчили їх Ірина Антонінівна Ковцун та Тетяна Олександрівна Сердюк – викладачі початкової школи, Ганна Валеріївна Садомова – викладач композиції та декоративно-прикладного мистецтва, Аксинія Миколаївна Рашевська – викладач історії мистецтв, Сергій Анатолйовияч Рашевський – викладач скульптури.

Виставки-червня-043

З великою любов’ю та повагою готували свої картини  випускники закладу, для більшості із них цей день – Випуску, є досить сумним, адже вони покидають місце  творча атмосфера якого залишиться в їх пам’яті на все життя.

Усі учні випускних класів ДШМ готували свій особливий дипломний проект. Вони вибирали напрям, за яким планували виконати «випускне» завдання. Протягом усього навчального року учень, радячись зі своїм викладачем, працював над створенням авторського художнього твору: визначався з ідеєю, готував ескізи, розмірковував над технікою, в якій можливо найбільш повне втілення задуманого образу.

Різноманіття робіт випускників 2015/2016 рр.. представлено на виставці: академічний малюнок, акварель, гуаш, графіка, акрил, олія, левкас, колаж. Різноманітні і сюжети: тварини, ілюстрації, сімейні сценки, мрії. А в сусідній залі скромно розбрелися по стінах роботи наставників. Як би для порівняння … І ті й інші виявилися на висоті!

Виставки-червня-037

Виставка обіцяє нікого не залишити байдужим: будь то юний художник, професійний живописець або просто глядач – кожен буде вражений чистотою дитячого сприйняття навколишнього світу і високою якістю виконання.

Для батьків, учнів і педагогів цей урочистий захід – велике свято. Юні художники вперше беруть  участь у такій значній для них міській виставці. Вони змогли по-новому побачити свої роботи та роботи своїх друзів, поглянути на свою творчість очима глядачів. І хто знає, може бути, для когось це подія надовго залишиться яскравим спогадом, а для когось послужить важливим вирішальним фактором для визначення майбутньої професії.

Поздоровлення і напутні слова сказали всі вчителі, які доторкнулися до великого процесу – вихованню молодих художників. А батьки подякували весь педагогічний колектив за своїх чад. Атмосфера тепла і доброти, смутку і сподівань панувала в виставковій залі, звідки юні художники ступили в дорослий творчий світ.

Виставки-червня-032

Закриваючи виставку, директор картинної галереї побажала всім учасникам виставки  багато цікавих робіт і виставок у творчому житті , благодатного творчого вогню, вдячного глядача. Щоб муза творення і натхнення надовго оселилася в їх душах і перетворилася в реальність, і вони ніколи не знали завершеності – інакше буде нецікаво творити! Щоб виправдалися надії і сподівання та  здійснилися найзаповітніші мрії. Щоб були відкритими для них не тільки, як для відвідувачів, а насамперед, як для митців, двері самих відомих музеїв і галерей.

А саме головне сьогодні – миру, як в житті, так і на полотнах картин.