Шлях до Європи стає коротшим і дешевшим: туристичні перспективи для мешканців Херсонщини

Безвізовий режим з ЄС став реальністю. Для усіх українців, що бажають подорожувати, двері до Європи відкриті. Державна міграційна служба України видає від 9 до 12 тис. паспортів в день. За її повідомленням уже більше 4 млн. українців отримали біометричні паспорти. До кінця року планується цей показник збільшити до 5,4 млн. Та все ж скептики запевняють, що для більшості співвітчизників подорожі до Європи – непосильний тягар з точки зору їх матеріального стану. Кореспондент NK-Online.tv дослідив реальну ситуацію та з’ясував, як мешканцям Херсонщини використати своє право на безвізовий та дешевий проїзд до Європи.

Зимовий Берлін

Дійсно, туристичні подорожі до будь-якої країни ЄС потребують серйозних витрат, де значні суми припадають на переїзди та авіаційне сполучення. Особливо, якщо це вітчизняний монополіст авіаційного сполучення. Користуючись монополією, він готовий і шкуру здерти з пасажира, бо інших перевізників на цей маршрут лобісти з Кабміну раніше не допускали.

Та нарешті кригу зламано. Руку допомоги подала все та ж Європа. Дешеві авіакомпанії-лоукостери замаячили на горизонті. На початку червня Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час брифінгу, присвяченому інфраструктурній готовності України до безвізового режиму з ЄС, зазначив: «Більша частина бюджетних перевізників, які працюють в Україні, здійснює рейси в напрямку країн Близького Сходу, проте найбільший попит є у перевезеннях бюджетними перевізниками до країн ЄС. Рейси сполученням Україна – країни ЄС здійснюють авіакомпанії, які не є лоукост-перевізниками. Ціна на квитки є зависокими для більшості населення України. Саме тому Міністерство залучає провідні європейські лоукост-компанії до України. Так, авіакомпанія Ryanair оголосила про початок рейсів за напрямками: Київ: Ейндховен, Лондон, Стокгольм, Манчестер; Львів: Ейндховен, Берлін, Краків, Вроцлав, Будапешт, Лондон, Меммінгем».

Він додав, що Ryanair – це єдина компанія в Європі, яка показала прибуток за 2016 рік. Прибуток 1,5 млрд. євро.

«Разом з тим, всі спекуляції щодо приходу/неприходу Ryanair в Україну – це спроби одного національного авіаперевізника зберегти своє монопольне становище на ринку, заробляючи надприбутки на українських громадянах. Крім того, це – нахабна спроба відібрати в українців мрію стати повноправною частиною європейської спільноти. Українці мають право подорожувати до Європи за 50 євро, а не за 500. І Україна опинилась за один крок від цього. Міністерство інфраструктури виконало 90% роботи з залучення Ryanair в Україну. Інші 10% – за керівництвом аеропортів», – зазначив Міністр.

За його словами, якщо зі Львом проблем немає, то в Києві розгорнувся справжній блокбастер «Врятувати Нерядового Райана».

«Так от: ніяких Гостомелів, Житомирів та інших не буде. Якщо Ryanair не буде літати в Київ, керівництво аеропортів в Борисполі та Жулянах мають вийти і сказати, чому. Сказати людям правду. Ще раз наголошую: в KPI, які я поставив перед новим очільником Борисполя, першим пунктом було: результативно завершити переговори з компаніями-лоукостами і забезпечити виконання ними рейсів з терміналів F або B. Міністерство очікує, що Бориспіль відкриє термінал F для лоукостів. Лоукости в Україні – це не тільки дешеве сполучення з Європою, це – сигнал для відновлення ринку внутрішніх авіаперевезень», – наголосив Володимир Омелян.

На щастя, любий блокбастер добігає кінця. Днями аеропорт «Бориспіль» підписав договір з Ryanair. Про це у Facebook повідомив директор аеропорту Павло Рябікін.

“Сьогодні ми зі своєї сторони підписали договір з Ryanair і відправили до головного офісу авіакомпанії. Це зайняло у нас менше двох тижнів з моменту зниження вартості базового збору за пасажирське обслуговування (зміна до наказу Міністерства інфраструктури), що було основним стримуючим фінансовим чинником”, – повідомив Рябікін.

 

Конкурентні умови, які з’являються з приходом зовнішніх компаній також сприятимуть зниженню цін на послуги внутрішніх перевізників. Так одна з українських компаній вже запровадила тариф “Lowcost” на свої рейси з 2018 року, а також проводить регулярні акції на тариф з ручною поклажею.

Відтак, згідно з інформацією на сайті перевізника, з січня 2018 року з Херсона можна буде дістатися до Києва літаком від 760 гривень.

Аеропорт Херсон

Що стосується Львова, то окрім стабільного залізничного сполучення, яке існує між цим містом та Херсоном, комунальне підприємство “Херсонські авіалінії” також має намір відкрити відповідний авіарейс. Переговори вже ведуться і є надія, що рейс Херсон-Львів буде відкритий цього року, про що ми  повідомляли своїх читачів.

Таким чином мешканці Херсонщини, діставшись до Львова чи Києва вже з початку осені зможуть дістатися до європейських міст літаком за вкрай низькими цінами. Згідно з розкладом, наведеним на сайті компанії Ryanair, вже в перших числах вересня українці можуть відправитися до Меммінгена, Берліна чи Лондона зі Львова. Ціни приємно здивують пасажирів.

Тож якщо ви давно мріяли побувати на славнозвісному Октоуберфесті, зробити це тепер просто і досить дешево. На сайті Ryanair сьогодні є можливість придбати квитки до баварського міста Меммінген на 24 вересня лише за 19,99 євро.

Зазначимо також, що Україна чекає на прихід нових лоукостерів та розширення маршрутів тих, що вже працюють в Україні. А це дасть можливість Херсонському аеропорту запропонувати свою кандидатуру у якості базового. За словами директора “Херсонських авіаліній” Віталія Кучерука, вже сьогодні ведуться переговори з двома аеропортами Болгарії, та з Варшавою (Польща).