Швидкість, спека, музика і драйв! (Фоторепортаж)

Стовпчик термометра підповзає до позначки 40. Щедре липневе сонце, безкрає, непохитне небо, запах розпеченого асфальту та паленої гуми. Вдалині чути несамовитий рев моторів та сигнали клаксонів. І ось перед вами – довжелезна колона мотоциклів. По кілька поруч, один за одним байкери проносяться повз вас. Вітають, сигналять, посміхаються. Обличчя їхні випромінюють радість і привітність, вітер дме  у груди, мов у вітрила, даруючи легкість та свободу. Колона розтягується настільки, що підрахувати кількість байкерів стає неможливо.4Саме так починався грандіозний мотопарад учасників Х ювілейного фестивалю «Тачанка» – чи не головного молодіжного свята  сусідньої Каховки.

Стартував цьогорічний фест 29 липня. У свій ювілей, під девізом «10 рОКів разом» захід об’єднав рекордну кількість учасників – 524 байкера з України та закордону.

Усіх їх, а також гостей свята, очікувала насичена програма, що тривала впродовж трьох днів. Організована вона була таким чином, аби акумулювати кращі заходи, традиції та «фішки» 9 попередніх фестивалів, додати нові «родзинки» і, як результат, отримати бурхливий мікс емоцій, вражень і, власне, відкрити нову «еру» розвитку даного мотофесту.

Кульмінаційний, другий  день розпочався з мотопараду, учасники якого прямували містом до символу Каховки, назву якого носить фестиваль, –  легендарної Тачанки.P7307658

Після на площі перед МПК «Меліоратор» розгорнулося феєричне мотошоу. 11Свої вміння керувати «залізним конем» і видовищні трюки  показували навіть діти. Описувати словами все  те, що потрібно лише бачити не будемо. Лише констатуємо: було гаряче. А всіх, кого змучила спека, чекала мокра дискотека. Місцеві рятувальники лили воду на присутніх  прямо із пожежних стволів! Як відзначали присутні, що відвідують Каховку в рамках фестивалю вже не один рік, подібне можна побачити лише тут.20160730_161844

Ну, а вечірня програма була до душі усім меломанам. Своїм виконанням порадували гурти «ELBA» (Каховка), Жанна Ласковая (Запоріжжя), «Бады» (Каховка), а найбільше – спеціальний гість, шоумен, радіоведучий, музикант, продюсер, генеральний директор «Русское Радио – Україна» Сергій Кузін.P7307773

В Каховці він уже не вперше, оскільки брав безпосередню участь в організації відомого фестивалю «Таврійські ігри». Не з чуток музикант знає і про Нову Каховку, і про Херсон. Відгуки про гостинний південний край – лише схвальні. В ході прес-конференції, яка відбулась під час другого дня фестивалю, Кузін з посмішкою додав: «Дороги у провінції однозначно кращі за столичні!».P7307702

За словами начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Каховської міськради Віктора Зубкова, у мотоколоні до Легендарної тачанки рухалося 365 мотоциклів. Вражає і географія: Київ, Севастополь, Крим, Харківська, Донецька, Луганська, Запорізька, Дніпропетровська, Херсонська, Одеська Миколаївська, Кіровоградська області. Прибув навіть байкер-індієць, щоправда нині він мешкає у Саратові.

«Фестиваль за роки проведення  набрав  значних обертів. Маховик запущено, як кажуть, і думаю, навіть така обставина, як зміна керівництва міста, не в змозі його зупинити, – наголосив В. Зубков. – Звісно, захід  такого рівня неможливо провести без співпраці з місцевою владою. На щастя, порозуміння з обох сторін є, допомога організаторам  була надана, причому суттєва».

Як слушно зауважила прес-аташе Владислава Базилевич,  цього року  разом з командою досвідчених організаторів фестивалю працювали й молоді, небайдужі, творчі каховчани. «Таким чином маємо новий погляд на фестиваль зі «стажем», нове дихання, креативні  ідеї. Хочемо, аби творча молодь могла спробувати свої сили в організації такого масштабного заходу», – наголосила Владислава.

На організацію і проведення улюбленого всіма фестивалю його засновник та президент Олександр Зікранець витратив весь дорогіцінний час відпустки, оскільки нині служить в  лавах державної прикордонної служби. «Вже другого серпня повертаюся до Маріуполя. Для мене мотофестиваль – це, перш за все  хобі, – зізнався він. –  Оскільки я та мої однодумці, «виросли» на Чорноморських і Таврійських іграх, то й рівнялись саме на формат такого масштабу. Подорожуючи, відвідуючи подібні байкерські тусовки, намагалися почерпнути нові знання і досвід. А результат всього цього –  бачимо сьогодні. Нехай ми ще не наймасштабніший мотофестиваль країни. Але ми гідно зайняли свою нішу».

«Тачанка» – домашній фестиваль. Так назвали захід його неодноразові учасники – подружжя байкерів із Запорізької області Ігор та Галина.P7307699

– На «Тачанку» приїжджаємо вже 8-й рік поспіль. Сюди всі їдуть, наче додому. І, повірте,  хочеться повертатися, – продовжив Ігор. –  Каховка –  унікальне місто, яке має найкращі умови для проведення подібних  фестів. Підкупає  простота. Тут немає пафосу, упередженості, нахабства. Каховчани – люди щедрі, відкриті, хлібосольні. Вони радіють, коли до їхнього міста приїжджають гості. Організатори вкладають дуже багато у цей захід. Тож хочеться, аби він жив, розвивався, об’єднував все більше учасників. Але вважаю, кардинально змінювати його формат не варто.  Аби «Тачанка», як і решта, не втратила автентичності, не стала  черговим суто комерційним проектом.

У неділю, 31 липня, затишний байкерський табір став порожнім. Відлунав рок-н-рол, відревіли мотори. Попереду у романтиків-бунтівників –  новий шлях, нові пригоди, нові подорожі і відкриття. Ну, а Каховка, без сумнівів, вже в очікуванні нового, ще яскравішого свята під назвою «Тачанка-2017».

P73076232 121513 7106 14 парус

Наталія Левченко 

Фото: Наталія Левченко, Олександра Путілова