У Новокаховському електротехнічному ліцеї обладнали смугу перешкод

Якісно новий рівень підготовки із занять фізичною культурою та допризовної підготовки юнаків зможуть віднині отримувати учні Новокаховського професійного електротехнічного ліцею: на спортивному майданчику закладу обладнали смугу перешкод.

Не секрет, що вона є невід’ємною частиною підготовки молоді до військової служби і не тільки. Подолання смуги перешкод, за словами фахівців, впливає як на фізичний, так і на психологічний розвиток, оскільки це свого роду боротьба зі страхами і вміння їх контролювати.

За словами директора ліцею Олександри Карпенкової, це була давня мрія всього колективу та ліцеїстів, до якої вони йшли майже 28 років: завжди знаходились якісь інші першочергові справи, а смугу все «відтягували». Але відтепер вона є і це не може не тішити. «Такої немає в жодному навчальному закладі області, — запевнила Олександра Василівна. — Все робили власними силами наші майстри, викладачі, за винятком деяких видів зварювальних робіт. Незважаючи на літню пору, допомагали і діти. Всі разом майже за два місяці впорались».

Цього року у навчальному закладі відбулися кардинальні позитивні зміни. З радістю та гордістю Олександра Карпенкова повідомила, що в ліцеї відкрили дві нові спеціальності: «Тістороб. Пекар» та «Агент з організації туризму. Екскурсовод». Лави першокурсників нинішнього року поповнили 207 учнів, а в штаті — 12 нових працівників. «Ми також зробили ремонт у гуртожитку, — розповіла керівник закладу. — Кімнати — просто не впізнати. Відновлені душові, санвузли, коридори. Діти — у захваті. Попереду у нас, як завжди, нові плани: відкриття нової тюнінгової майстерні, облаштування зеленого газону біля ліцею, подальше впорядкування спортмайданчика та багато іншого. Тож працювати є над чим!».

У День знань, 1 вересня, усі перешкоди на новій смузі особисто «протестував» міський голова Володимир Коваленко і зробив свої зауваження. А під час апаратної наради, яка відбулась у понеділок, 4 вересня, Олександра Василівна подякувала меру за таку ініціативу і вручила диплом, як було вказано у ньому, — за мужність.

В свою чергу, Володимир Іванович зазначив: пройти смугу не так просто, як здається, і молодим юнакам ці вміння стануть дуже і дуже корисними. І, звертаючись до присутніх, наголосив: хто хоче перевірити свої сили — може це запросто зробити, завітавши до ліцею.

Офіційне відкриття смуги перешкод у закладі вирішили приурочити до святкування Дня Захисника України, на Покрову.