Ситуація з мобілізацією

Минулого тижня у міськвиконкомі відбулась чергова нарада з питань 6 хвилі мобілізації. Військовий комісар Нової Каховки Анатолій Корнієнко підбив підсумки попередньої черги та зупинився на питаннях, важливих на даному етапі. До обговорення долучилися заступник обласного військового комісара полковник Анатолій Бондарюк, заступник міського голови Володимир Сироватка, керівники підприємств та установ міста, голови сільських населених пунктів, мер Таврійська та інші.2За словами військового комісара, під час шостої хвилі заплановано призвати 164 особи. «Станом на 8 липня вже оповіщено 492 особи, які викликалися до військкомату, – поінформував А.Корнієнко. – Повістка виписана 90 мешканцям, пройшли медогляд – 31. Визнані непридатними до служби – 25. У результаті успішно пройшли медогляд та викликані до військкомату всього 6 мешканців. Люди не відчиняють двері, відмовляються спілкуватися. Родичі навмисно дають хибну інформацію. Тож ситуація поки що невтішна. Але задача перед нами стоїть серйозна і вона повинна бути виконана». Крім того, як зазначив комісар, багато громадян виїжджають за межі міста та області. Або ж часто трапляється, що зареєстровані мешканці за однією адресою, а фактично проживають за іншою.

1

Далі у залі зав’язалася дискусія, адже у керівників підприємств вже, як говорять, «накипіло» багато питань. «Допоки держава не забезпечить нормальних умов та чітко прописаного законодавства, усі балачки не дадуть результатів!», – говорили деякі з них. Мер Таврійська Микола Різак з цього приводу слушно зауважив: «Наш округ у Верховній Раді представляє депутат Іван Вінник, секретар комітету ВР з питань національної безпеки та оборони. Чому ми не можемо з офіційним листом звернутися до нього? Сьогодні гостро постає проблема безробіття. Ось у нову патрульну службу Києва було бажаючих близько 30 тисяч. А чому? Бо зарплата гідна! За дві ж тисячі в окопі сидіти й ризикувати своїм життям ніхто не буде».

Присутні таку ініціативу підтримали. Й разом зі зверненням запропонували надіслати протокол зібрання. А ще наголосили на тому, аби такі нагальні питання піднімалися не лише на місцевому рівні, а й ініціювалися обласним комісаріатом, керівництвом області.