Скарби української гостинності. У Новій Каховці відбулась презентація продуктів місцевих виробників

Не секрет, що в силу географічного розташування та кліматичних умов кожна країна, місто, регіон має можливість вирощувати, або виробляти на своїй території абсолютно унікальні продукти, які матимуть оригінальність та характерні особливості завдяки культивації, виготовленню  у певній місцевості та секретам й усталеним традиціям його виробництва.

Такий товар потребує певного захисту, адже яким би він не був унікальним «єдиним у своєму роді» залишити його важко. Щоб зберегти цю дорогоцінну самобутність та можливість вирізняти  його серед подібних, які були вироблені в інших регіонах, але не мали подібних властивостей або особливої якості, ці товари випускали на ринок із зазначенням назви відповідного географічного місця.

З метою захисту цих зазначень від неправомірного використання виробниками з інших місць їх заносили до спеціальних державних реєстрів. Таким чином, поступово виникало і формувалося поняття «зазначення походження товарів», або «географічні зазначення».

Саме з цієї нагоди  днями у Новій Каховці комунальне підприємство «Агенція регіонального розвитку» у партнерстві з польською громадською організацією «Фонд політики розвитку» («Development Policy Foundation»), в рамках міжнародного проекту «Місцеві смаки» («Local Tastes of AAs: V4 for short food chains and GIs in GE, MD, UA») організували презентацію продуктів харчування малих місцевих виробників, під час якої були представлені ласощі та унікальні продукти півдня України.

Метою проекту є збільшення доходів фермерів та малих виробників за допомогою всебічної правової, організаційної та промо-підтримки виробництва та переробки автентичних продуктів, популяризація зеленого та кулінарного туризму.

Під час зустрічі були презентовані сушені і консервовані овочі та фрукти, продукти бджільництва, сир, вина та настоянки, соняшникова олія, горіхи, насіння та інше. На перший погляд ці вироби здаються звичайним сезонним продуктом для кожного місцевого жителя, але все ж таки мають певні секрети та традиції виготовлення.

Так, власник приватної пасіки Олександр Булаївський розповів про особливості збору меду та приготування медовухи. Про лікувальні властивості продуктів бджільництва повідав присутнім представник спадкової промислової пасіки Іван Стубров. Як стало відомо, для збору деяких сортів меду доводиться долати понад 400 км.

Новокаховська майстриня солінь та консервованих овочів за корейською рецептурою Таліна Лі  поділилась секретами приготування корисних страв, переважно – овочевих.

Власниця фермерського господарства «Семіраміда» Ніна Яковлева презентувала продукти переробки молока власного виробництва.

Абсолютно унікальний продукт сільського господарства України презентував Олег Демченко. Разом зі своїм партнером Віталієм Шакало вони займаються вирощуванням та збором шафрану, який має унікальні лікарські властивості та є найдорожчим серед усіх інших пряностей світу.

В якості запрошеного гостя виступила Олена Іщенко, керівник департаменту по роботі з громадськістю та ЗМІ ПАТ «ДМК «Таврія»  – одного  з  провідних виноробних підприємств України. Вона представила новий унікальний продукт – крафтове вино Askano Valley, який цього року був презентований  на всесвітньому економічному форумі в Давосі. Це преміальне, витримане, лімітоване сортове вино вищої якості. Виноград для виготовлення такого напою збирають вручну, сортують і витримують у дубовій бочці шість місяців.

Під завісу такої насиченої  та цікавої презентації виступив заступник міського голови Володимир Сироватка. Він подякував усім учасникам та  запросив їх для подальшої співпраці, оскільки про їхню продукцію мають знати, при чому не лише на Херсонщині.

Як зазначив директор «Агенції регіонального розвитку» Вячеслав Костенюк, кулінарний туризм став дуже популярним у всьому світі і з кожним роком набирає все більших обертів. «Внесок туризму у світовій ВВП досягає сьогодні 10%. Україна, і Херсонщина зокрема, має дуже колоритну та смачну кухню. І ми просто зобов’язані розповісти про це всьому світу. Саме тому ми і організовуємо подібні заходи у нас на півдні України», – підсумував він.