“Скарбниця пам’яті людської”. У Таврійську урочисто відкрили музей історії міста (Фото)

З квітами, подарунками, теплими і щирими вітаннями, в урочистій атмосфері сьогодні, 7 вересня, у Таврійську розпочав роботу новостворений музей  історії міста.

Культурна установа, яка б акумулювала в собі духовні та культурні скарби, надбання людей, які жили в цьому краї і розивали його,  – давня мрія таврійчан.  Ідею створення музею довго плекав мер Таврійська Микола Різак. І, на щастя, знайшлись однодумці, небайдужі люди, які спільними зусиллями втілили мрію в життя. Очолила структуру вчитель історії місцевої   школи №7  Наталія Малинова. За її словами, у стінах музею відвідувачі зможуть дізнатися про історію нашого краю – від давніх часів до сьогодення, познайомитися з іменами людей, які прославили свій рідний край, відчути дотик до невичерпної скарбниці слави українського  народу.

“Сьогоднішня подія –  велика  спільна радість,  адже до створення музею причетно дуже багато людей. Так, інформацію для наших експозицій збирали вчителі та учні місцевих шкіл №5 та №7, працівники підприємств Таврійська та багато небайдужих мешканців. І ця робота триває”, – наголосила Наталія Анатоліївна, проводячи для присутніх на святі першу екскурсію.

Розділити радість з таврійчанами на відкриття музею завтіли міські голови Новокаховської і Таврійської рад  Володимир Коваленко та Микола Різак, настоятель Свято-Казанського храму протоієрей Василь Бабич,  керівники навчальних закладів міста, провідних підприємств, молодь, учні  та інші. Гості бажали новій установі та її працівникам процвітання, успіхів та плідної праці, адже створення музею – дуже копітка праця,  процес  довготривалий.

Володимир Іванович, вітаючи, вручив очільниці музею картину із зображенням мальовничого куточка Нової Каховки, що є свого роду нагадуванням про те, що історія наших міст нерозривно пов’язана.

В музеях оживає історія, оживає пам’ять про буремні, славні, історично значимі події та їх учасників.  Це міцний фундамент  для виховання гідних громадян своєї країни, патріотів, оскільки саме  з поваги і любові до малої Батьківщини зростає любов до Батьківщини великої. Тож зичимо новоствореній скарбниці пам’яті успіхів на цьому шляху! Подробиці про відкриття  читайте на шпальтах свіжого випуску газети “Нова Каховка”. А зараз до вашої уваги фоторепортаж, який підготував кореспондент “НК online”.