Скільки Україна має заплатити за зовнішнім боргом найближчими роками?

Нещодавно президент Петро Порошенко підписав закон, який має знизити витрати на обслуговування держборгу, повідомляє сайт “Експрес” з посиланням на “Слово і Діло”.

Загалом за останні три роки прямий зовнішній борг України зріс більш ніж на 20% порівняно з початком 2014 року й зараз становить $45,7 мільярда, в той час як валовий зовнішній борг країни зараз становить $113,6 млрд.

При цьому валовий зовнішній борг – це взагалі сукупність абсолютно всіх боргів українських підприємств і громадян перед зарубіжними позичальниками, сюди включаються також прямий державний і гарантований борги.

Для порівняння, в США на початку вересня держборг перевалив за позначку в 20 трильйонів доларів (приблизно в 437 разів більше за український) – і це не загальний зовнішній борг, а саме державний.

Найбільший обсяг виплат за держборгом поки що був зафіксований у 2015 році, коли Україна виплатила майже 15 мільярдів доларів за зовнішніми запозиченнями, а в 2014 році обсяг виплат склав 4,4 мільярда. При цьому в 2016 році наша країна виплатила значно менше – близько 0,4 мільярда доларів, в поточному році виплати вже склали 0,2 мільярда, а під кінець року нам належить погасити ще $1,1 мільярда.

В 2018 році ця сума збільшиться до $2 мільярдів, а в 2019 і 2020 роках Україні потрібно буде заплатити іноземним кредиторам приблизно по 5 мільярдів доларів щорічно.