Складна реформа шкільного харчування

Очікується, що в 2022 році держава виділить кошти на переобладнання харчоблоків у школах, хоча і не всіх одночасно. Все інше забезпечення шкіл – турбота міського бюджету і батьків.

Стосовно комплексного оновлення шкільного харчування школярів, яке запроваджується за ініціативи першої леді країни, в одній з новокаховських шкіл спробували готувати страви за новою рецептурою. Виявилося, що після чіпсів, піц та хот-догів діти не їдять слабопідсолену варену моркву і кашу. Окрім цього, за попередніми підрахунками для організації шкільних обідів за новим меню у міському бюджеті потрібно передбачити близько 10 млн. грн. Де їх взяти – питання риторичне, особливо коли міській владі треба думати, звідки взяти додаткових 29 млн. грн. для сплати енергоносіїв.

Нагадаємо: на даний час всі діти пільгових категорій 1-11 класів забезпечені безкоштовним харчуванням. Окрім цього, школярі 1-4 класів харчуються безкоштовно. До 1 червня 2022р., тобто до закінчення навчального року, безкоштовне харчування буде збережене. З 1 вересня 2022 року всі пільговики так само харчуватимуться безоплатно. Наразі стосовно організації харчування для інших дітей розглядаються варіанти і можливості бюджету.