Слово про скульптора

19 грудня виповнюється 80 років новокаховському скульптору Миколі Федоровичу Рашевському. Міський голова Володимир Коваленко, виконавчий комітет, депутатський корпус Новокаховської міської ради та культурна спільнота міста щиро вітає Миколу Федоровича з ювілеєм!

Микола Федорович народився у Новій Маячці. Малювати почав з раннього дитинства. Добрим прикладом для нього був старший брат Анатолій, який теж любив малювати. Батьки давали повну свободу та всіляко підтримували синів. Обидва брати навчалься в Одеському художньому училищі ім. М.Б.Грекова, Микола – на факультеті скульптури. Його дипломною роботою був макет одеського музею бойової слави артучилища. Вперше за 100 років існування художнього училища, дипломну роботу студента було придбано покупцем.

Перша робота М.Рашевського – пам’ятник двічі Герою Радянського Союзу Грицавцю у Верхньогму Рогачику. Він створював монументи з каменю для Нової Маячки, для Отрадокам΄янки – роботу з алюмінію. В творчому доробку скульптора: монумент Андрія Первозванного з металу (переведений з пам’ятника) та  монумент з міді «Матері з дитиною», створені у співавторстві зі скульптором В.Замеховським у Феодосії. Багато робіт майстра – чеканки, роботи із графіту, мозаїчні роботи прикрашають села та міста не тільки Херсонщини, а й всієї України.

 

У 2002 році  Миколою Рашевським  у  співавторстві з херсонським скульптором, членом Спілки художників України   Володимиром Потребенком   був   створений  пам’ятник поету Т.Г.Шевченку, який  встановили до 50-річчя Нової Каховки на проспекті Дніпровському, перед Літнім театром.

2007-го року міський конкурс на кращий ескізний проєкт пам’ятника О.П.Довженку з нагоди його 115-річчя знову виграв місцевий скульптор Микола Рашевський у співавторсьві з Володимиром Потребенко.

22 вересня  2012 року, в 60-ту річницю міста Нова Каховка та в день народження видатного українського  кінорежисера  Олександра Петровича Довженка, у міському парку на березі Дніпра було урочисто відкрито пам’ятник Митцю.

У 2009 році в рамках обласного конкурсу «Тут Батьківщини моєї початок»,  центральною міською бібліотекою була видана брошура «Таємниці творчості», до якої увійшли біля 30-ти художників нашого міста. Серед них –  і наш талановитий скульптор – Микола Федорович Рашевській.

Щиро вітаємо нашого відомого земляка з поважним ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я, бадьорості, цілеспрямованості, внутрішньої гармонії, наснаги і, не звертаючи уваги на вік, залишатися життєрадісною людиною та здійснення заповітних мрій.

Відділ культури і туризму