Служити Батьківщині – почесно

Минулого тижня представники громадськості зустрілися зі співробітниками військкомату та з головним сержантом батальйону морської піхоти, старшиною Сергієм Тичиною. Ініціював захід військовий комісаріат. На жаль, на запрошення прийти та поспілкуватися з військовиками відгукнулися далеко не всі. Як зазначив помічник міського голови Володимир Арнаут, особисто телефонував усім керівникам та представникам громадських організацій, яких тією чи іншою мірою мала зацікавити зустріч, адже багато місцевих спілок одним із основних напрямків своєї роботи визначають патріотичне виховання молоді. Свою небайдужість виказали лише представники козацтва, ГО ветеранів ВДВ «Ніхто крім нас» та «НК авто».тичина2Під час зустрічі мова, головним чином, йшла про набір на контрактну службу. Як зазначив гість, він зустрічається з активними громадянами в різних районах нашої області, закликаючи чоловіків поповнити лави сильних та відважних захисників держави.

тичинаСергій Тичина – кадровий військовий, срібний чемпіон України з кікбоксингу, багатодітний батько: виховує трьох доньок і сина. Під час 4-ї хвилі мобілізації добровільно пішов до лав ЗСУ, про що, за його словами, жодного разу не пошкодував. Лише з невеликим відтінком смутку додав: шкода, що пізно розпочав військову кар’єру.

– Україні потрібна сильна армія. Сьогодні, як ніколи, у тяжкий воєнний час, чоловіки мають пам’ятати про свій основний обов’язок – захищати. А служба в армії має стати почесним обов’язком для кожного українця, – акцентував старшина. – Держава повинна мати власну професійно підготовлену, надійну армію, забезпечену усім необхідним. Якщо ми покажемо, що сильні, то з нами будуть рахуватися.

Військовик наголосив: набір на службу за контрактом продовжується. Контрактникам надаються пільги та заробітна плата від 7 тис. грн., яка буде зростати й далі. Але він не приховує: є проблеми з житлом. Зростають і вимоги до рівня фізичної підготовки – значні навантаження, оволодіння сучасними технологіями, зброєю, технікою, стрибки з парашутом. З цього приводу військові, за словами С. Тичини, б’ють на сполох: моральне і фізичне здоров`я певної частини української молоді залишає бажати кращого. Алкоголь, паління, малоактивний спосіб життя, комп’ютерна залежність врешті-решт призводять до того, що деякі хлопці просто не здатні жодного разу підтягтися на перекладині чи задихаються вже після невеличкої пробіжки. Тож фізичній підготовці молоді сьогодні слід надавати першорядне значення, як і пропагуванню спорту та здорового, активного способу життя. Як приклад, старшина розповів про власне захоплення. В рідних Олешках він разом з друзями відкрив спортивну залу для тих, хто бажає з користю витрачати вільний час. Тут також працює школа айкідо.

Звертаючись до чоловіків військовий особливо підкреслив: «Крім вас ваші родини нікому захистити. Тож не вагайтеся. Армія – це захист держави, її опора та міць, гарантія цілісності та недоторканності. Я чудово розумію, що крім мене моїх дітей більше нікому захистити. Важливо, щоб це зрозумів кожен чоловік в Україні».

Для тих, хто бажає піти на контрактну службу до Збройних Сил України нагадуємо: з усіма питаннями звертайтесь до Новокаховського військкомату за адресою: вул. Героїв України (колишня Карла Маркса), 8.