«Софіївські зорі» відкривають таланти

18 травня у Новокаховському агротехнологічному коледжі відбувся фестиваль «Софіївські зорі». Зародився цей Всеукраїнський фестиваль колективів художньої творчості аграрних вищих навчальних закладів у 2001 році за ініціативи Міністерства аграрної політики України та підтримки Черкаської обласної держадміністрації, Уманської міськради і Асоціації працівників аграрних навчальних закладів України «Украгроосвіта», а також за участю Уманського національного університету садівництва.

Як розповів на засіданні оргкомітету директор НК АТУ Геннадій Іванов, в ім’я збереження українських традицій та й самого фестивалю, який  цього року переїхав на Херсонщину, агротехнологічний коледж гостинно відкрив двері для учасників. Студенти повинні мати можливість не тільки розкрити свій талант у співах чи танцях, а й місце для демонстрації своїх здібностей, зауважив він.

Заслужений працівник культури України Василь Яротник, який був учасником засідання оргкомітету, теж підкреслив важливість виявлення і розкриття творчих талантів у студентів. Буває так, що здобуваючи технічну професію молода людина хоче співати чи виступити, бо творчість просто переповнює її. Саме тому здібну молодь треба підтримувати і надавати їй можливості для показу своєї майстерності.

Цікаво, що самі учасники фестивалю «Софіївські зорі», які виступали на уманській сцені, розповіли про серйозне оцінювання від журі. До виступів аматорів ставилися як до професійних акторів і співаків. Оцінювалося навіть те, як артист-аматор вийшов на сцену, ділилися враженнями вони. «А наше завдання відмітити кожного учасника фестивалю», – зауважив Г.Іванов.

А до складу журі увійшли справжні професіонали: хореограф Світлана Липка, керівник хорової капели ПК Ніна Шевелєва, викладач музичної школи (клас фортепіано) Віра Іванова, режисер драматичного театру  Віктор Старостенко і представник обласного управління освіти, спеціаліст з виховної і позанавчальної роботи та інші.

На фестиваль «Софіївські зорі» приїхали артисти з Каховського державного агротехнічного коледжу та Херсонського морського коледжу рибного господарства. Також учасником конкурсу стали і студенти агротехнологічного коледжу.

Під час концертних виступів лунали пісні про український гопак, який можна врізати і на хустинці, і наодинці, про любов до батьківщини і до молодої гуцулки Василини. Студенти морського коледжу, окрім виконання пісень, показали презентацію театральних вистав. Ці постановки їм допомагала організовувати бібліотекар Діана Чернова.

Тож, фестиваль «Софіївські зорі» не втратив своєї актуальності, навпаки, його традиції продовжилися в Новій Каховці.